fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putina by k rokovaniam mohla presvedčiť iba séria ukrajinských víťazstiev, myslia si analytici

Podľa analytikov ho k rokovaniam nepresvedčili ani neúspešné snahy Ruska nechať počas zimy zmrznúť Ukrajinu a Európu, ani slabé počínanie ruských síl na bojisku.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.3.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin chce naďalej dosiahnuť svoje pôvodné ciele na Ukrajine prostredníctvom vojenskej sily, a to napriek rastúcim západným náladám hľadať riešenie konfliktu. V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Chce dosiahnuť svoje počiatočné ciele

Podľa analytikov ho k rokovaniam nepresvedčili ani neúspešné snahy Ruska nechať počas zimy zmrznúť Ukrajinu a Európu, ani slabé počínanie ruských síl na bojisku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Putin sa namiesto toho sústreďuje na dosiahnutie svojich počiatočných vojnových cieľov prostredníctvom dlhotrvajúceho konfliktu, v ktorom zvíťazí buď vnútením svojej vôle Ukrajine silou, alebo zlomením vôle Ukrajiny po prípadnom opustení Kyjeva Západom,“ napísal ISW.

Čo ho môže presvedčiť?

Inštitút naznačuje, že iba séria ukrajinských víťazstiev môže presvedčiť Putina, aby rokoval o iných podmienkach, ako je dosiahnutie jeho územných ambícií na Ukrajine.

„Existuje dôvod očakávať, že ukrajinské sily môžu dosiahnuť zisky prostredníctvom protiofenzívy,“ uviedol ISW.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Putina by k rokovaniam mohla presvedčiť iba séria ukrajinských víťazstiev, myslia si analytici © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruské vojenské operácie na Ukrajine podľa Britov podporuje námorníctvo, ktoré odpaľuje strely s plochou dráhou letu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií