fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putinove a Šojguve plány usporiadať sily v západnom Rusku ako za sovietskej éry zrejme narazia na problém

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v utorok oznámil, že v rokoch 2023 – 2026 plánujú zvýšiť počet príslušníkov ruskej armády na 1,5 milióna.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.1.2023 (Webnoviny.sk) – Rusko bude mať veľmi pravdepodobne problémy s avizovaným rozširovaním armády. Vo svojom nedeľňajšom spravodajskom hodnotení vojny na Ukrajine to tvrdí britské ministerstvo obrany, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v utorok oznámil, že v rokoch 2023 – 2026 plánujú zvýšiť počet príslušníkov ruskej armády na 1,5 milióna. Je to nárast o 11 percent oproti predtým odhalenej expanzii na 1,35 milióna.

Rozširovanie tiež zahŕňa obnovenie vojenských obvodov Moskva a Leningrad, čo je čiastočný návrat k usporiadaniu síl v západnom Rusku zo sovietskej éry, a vznik nového armádneho zboru v Karelsku pri Fínsku.

„Šojguove plány signalizujú, že ruské vedenie s vysokou pravdepodobnosťou odhaduje, že rozšírená konvenčná vojenská hrozba bude pretrvávať mnoho rokov po skončení súčasnej vojny na Ukrajine,“ konštatuje rezort s tým, že personál a vybavenie plánovanej expanzie budú pre Moskvu zrejme predstavovať problém.

Viac k témam: nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinove a Šojguve plány usporiadať sily v západnom Rusku ako za sovietskej éry zrejme narazia na problém © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Výkonnosť v oblasti inovácií sa naďalej zlepšuje, Slovensko je hlboko pod priemerom Európskej únie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií