Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

„Putinovho šéfkuchára“ odpojili od špeciálnej komunikácie, muníciu môže žiadať jedine cez médiá

Prigožinove komentáre čoraz viac naznačujú rozkol medzi Wagnerovcami a ruskou armádou.

10.3.2023 (SITA.sk) – Mecenáš ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin sa posťažoval, že ho odpojili od špeciálnej komunikácie, v dôsledku čoho si nemôže pýtať muníciu pre svojich bojovníkov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie tlačovej služby Prigožina na Telegrame.

Žiadať o munície musí cez médiá

Aby som prestal žiadať o muníciu, odpojili ma od prístupu ku všetkým špeciálnym komunikačným kanálom na všetkých úradoch a útvaroch a zablokovali mi všetky priepustky na oddelenia zodpovedné za rozhodovanie,“ posťažoval sa ruský oligarcha, ktorému v Rusku vravievajú aj „Putinov šéfkuchár“ pre lukratívne gastronomické zákazky od Kremľa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zakladateľ Wagnerovej skupiny priznal, že jediným spôsobom, ako teraz môže požiadať o dodávky munície, sú médiá.

Rozkol medzi Wagnerovcami a armádou

Prigožinove komentáre čoraz viac naznačujú rozkol medzi Wagnerovcami a ruskou armádou. Tá podľa Prigožina nedodala Wagnerovcom na Ukrajine muníciu, ktorá pritom údajne bola k dispozícii v armádnych skladoch.

Minulý mesiac sa Prigožin posťažoval na to, že niektoré straty vo Wagnerovej skupine nastali preto, že jej ruská armáda nedodala potrebnú muníciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Munícia, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – „Putinovho šéfkuchára“ odpojili od špeciálnej komunikácie, muníciu môže žiadať jedine cez médiá © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií