fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putinovi sa nepodarilo zničiť nemecký priemysel, tvrdí Habeck a energetickú krízu chce prekonať do roku 2024

Nemecku sa podarilo po krátko mrazivom období v decembri a vďaka zatiaľ teplému januáru udržať stav v zásobníkoch plynu na 90 % ich kapacity.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa vojnou na Ukrajine nepodarilo zničiť nemecký priemysel. Ako referuje spravodajský web CNN, na pondelkovej konferencii to povedal nemecký minister hospodárstva Robert Habeck.

Rozpad priemyslu

„Bol to Putinov plán, spôsobiť rozpad nemeckého priemyslu, ale jeho plán zlyhal,“ povedal Habeck na energetickej konferencii v Berlíne, ktorú organizovali ekonomické noviny Handelsblatt.

Habeck dúfa, že Nemecko prekoná energetickú krízu do roku 2024, a dodal, že vďaka rýchlej výstavbe infraštruktúry pre dovoz plynu sa očakáva, že zásobníky tejto komodity budú plné počas tohto kalendárneho roka aj pre budúcu zimu. To by podľa neho viedlo k „bezpečným a stabilným dodávkam plynu za mierne ceny“.

Zásoby plynu

Nemecku sa podarilo po krátko mrazivom období v decembri a vďaka zatiaľ teplému januáru udržať stav v zásobníkoch plynu na 90 % ich kapacity. Situácia by sa však podľa Habecka mohla ľahko zhoršiť.

„Ak teploty klesnú pod nula stupňov Celzia, Nemecko spotrebuje približne jedno percento svojich zásob plynu za deň,“ varoval Habeck a na záver skonštatoval: „Ak budeme mať po zimných mesiacoch primerané zásoby plynu, už nezažijeme minuloročné šialenstvo.“

Viac k témam: Nemecký minister, Plyn, Priemysel, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinovi sa nepodarilo zničiť nemecký priemysel, tvrdí Habeck a energetickú krízu chce prekonať do roku 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zdanenie malých výhier ide proti bežným ľuďom. Oberie ich o peniaze a vyženie na čierny trh, varujú stávkové spoločnosti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií