fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pytliaci pripravili o život vzácneho nosorožca kvôli rohu dlhému jediný centimeter. Po mŕtvej samici ostalo bezbranné mláďa

Máte tip? napíšte nám mailom

Pytliaci opäť raz “úradovali” a o život pripravili nevinné zviera. Samica vzácneho bieleho nosorožca bola nájdená mŕtva v kaluži krvi.

Na zemi sa každú sekundu prichádzajú o život nevinné zvieratá a to len kvôli nám ľuďom. Mnoho živočíšnych druhov je v ohrození a tak vrámci ochrany žijú v izolácii pod drobnohľadom. V tom lepšom prípade žijú v prírodných rezerváciách, kde žijú vo voľnej prírode, no zároveň je o nich postarané dobrými ľuďmi, ktorí nad nimi držia ochrannú ruku. Takýmto miestom je aj park Kraga Kamma Game Park, ktorý sa nachádza v Juhoafrickej republike.

Zdroj: Unilad

Tento park je domovov mnohých ohrozených druhov, vrátané bielych nosorožcov. Práve na tie sa zameriali pytliaci, ktorí napáchali obrovské škody. Ilegálni lovci pripravili o život dvadsaťročnú samicu menom Bella, ktorá zas svoj život priviedla na svet štyri prírastky, pričom najmladší z nich, Tank, ostal po smrti maminy otrasený a pokúšal sa s tým vyrovnať aj tým, že sa snažil spriateliť s inou samicou nosorožca.

Zdroj: Unilad

Iróniou osudu je, že Bella len pred týždňom podstúpila operačný zákrok, pri ktorom vrámci jej ochrany bol odstránený roh. Veterinári zvolili práve toto za najlepšie preventívne riešenie, nakoľko sa pytliaci zameriavajú práve na rohy nosorožcov, ktoré stoja na čiernom trhu poriadny balík peňazí. Ilegálnych lovcov od beštiálneho činu však neodradil ani fakt, že samica mala roh dlhý iba približne jeden centimeter a teda určite na ňom nezbohatli.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: iPhone 7 vs najsilnejšia kyselina sveta! Ostane smartfón funkčný alebo sú jeho dni zrátané?!
Zdroj: Unilad
Zdroj: Unilad

 

 

 

Zdroj: https://www.unilad.co.uk/news/white-rhino-murdered-for-1cm-horn-despite-vets-removing-most-of-it-to-protect-her/

Foto: https://www.unilad.co.uk/news/white-rhino-murdered-for-1cm-horn-despite-vets-removing-most-of-it-to-protect-her/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií