Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Qatar Airways rozdáva zadarmo 100-tisíc leteniek pre zdravotníkov. Stačí vyplniť formulár

Na počesť Medzinárodného dňa sestier, ktorý sa uskutoční 12. mája 2020, spoločnosť Qatar Airways oznámila, že rozdá bezplatné spiatočné letenky.

Letenky Qatar Airways majú slúžiť ako poďakovanie 100 000 zdravotníckym pracovníkom na celom svete, ktorí sa vystavujú nebezpečenstvu a zároveň chránia svoje komunity a zachraňujú životy v reakcii na pandémiu COVID-19.

,,V spoločnosti Qatar Airways sme nesmierne vďační za odhodlanie a tvrdú prácu zdravotníckych pracovníkov z celého sveta, ktorí sa starali o ľudí v týchto časoch neistoty,“ uviedol vo vyhlásení na svojej webovej stránke generálny riaditeľ Qatar Airways, Akbar Al-Baker. „Ich hrdinský prejav láskavosti, obetavosti a profesionality zachránil stovky tisíc životov po celom svete“ dodal.

Zdravotnícki pracovníci – vrátane lekárov, lekárov, zdravotných sestier, laboratórnych technikov, klinických výskumníkov a farmaceutov – z každej krajiny na svete budú mať nárok na pár letenie (pre dve osoby). S cieľom zabezpečiť spravodlivý a transparentný postup podávania žiadostí však každá krajina dostane denné pridelenie leteniek na základe celkovej veľkosti obyvateľstva.

Rezervácia až dvoch leteniek

Vybraní pracovníci z “prvej línie“ si budú môcť rezervovať až dve bezplatné spiatočné letenky ekonomickej triedy (jednu pre seba a jednu pre hosťa), kdekoľvek kde bude letecká spoločnosť lietať. Vybraní odborníci v oblasti zdravotníctva navyše získajú 35% zľavu vo všetkých maloobchodných predajniach v Katare bez poplatkov v leteckom uzle spoločnosti na letisku Hamad International Airport v Dohe.

„Počas tejto krízy sme si ako spoľahlivý partner vybudovali silnú dôveru s cestujúcimi, vládami, obchodnými partnermi a letiskami. Máme v úmysle pokračovať v plnení tejto misie uznaním neuveriteľného úsilia týchto hrdinov,“ uviedol Al-Baker. ,,Naša posádka sa počas týchto posledných troch mesiacov nikdy nevzdala, vždy sme chceli pomôcť ľuďom dostať sa domov k svojim blízkym a aj teraz to máme v úmysle,“ pokračoval Baker.

Letenky pre zdravotníkov treba rezervovať do 26. novembra

Vybraní si budú musieť do 26. novembra rezervovať cestu s možnosťou okamžitého zabookovania ak sa budú snažiť dostať domov, alebo si môžu odložiť letenku na neskorší dátum, kedy bude opäť bezpečné cestovať. Letecká spoločnosť žiada, aby boli bezplatné lety pre všetky cieľové miesta a dátumy úplne flexibilné vzhľadom na súčasnú situáciu.

,,Sme v tom spolu a sme vďační. Sme  na rade, aby sme to vrátili tým, ktorí sa nachádzajú v prvej línii zdravotnej starostlivosti. Neexistujú žiadne slová ani gestá, ktoré by odplatili týchto odvážnych mužov a žien, ale dúfame, že naša ponuka bezplatného spiatočného letu cez Qatar Airways im umožní vychutnať si zaslúženú dovolenku, navštíviť rodinu a priateľov alebo preskúmať novú krajinu o ktorej vždy snívali, pretože cestovné obmedzenia sa začínajú zmierňovať. “ uviedol Al-Baker.

Prihlásenie od 11. mája

Zdravotníci z celého sveta sa môžu prihlásiť priamo na webovú stránku Qatar Airways od 11.mája do 17.5 do 18. mája do 16:59. Výhercovia budú vyhlásení nasledujúci deň.

View this post on Instagram

United in dedication, we share our gratitude. On the occasion of #InternationalNursesDay, from tomorrow until 18 May, we're giving healthcare professionals 100,000 complimentary, Economy Class return tickets for themselves and a companion to travel anywhere on the #QatarAirways network. Do you know a healthcare hero who would love a well-deserved holiday when travel restrictions ease? If so, share this post and tag them to ensure they don't miss out on the chance to register for a pair of free return tickets with us. Register from 00.01 AM Doha time from 12 to 18 May at qatarairways.com/ThankYouHeroes. #ThankYouHeroes #healthcareheroes #healthcareworkers #doctors #nurses #airline #aviation

A post shared by Qatar Airways (@qatarairways) on

 

Zdroj forbes qatarairways
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií