fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Quaden Bayles: Od obete šikany po hviezdu na sociálnych sieťach

Quaden Bayles, obeť školského šikanovania, sa za pár dní stal hviezdou celého sveta vďaka videu, ktoré uverejnila jeho matka Yarraka Bayles. Mnoho celebrít sa zmobilizovalo, aby sa malému chlapcovi vrátil úsmev na tvári. Za pár dní na jeho účet pribudlo viac ako 460 000 dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Daj mi nôž, aby som sa mohol bodnúť do srdca, chcem zomrieť hneď teraz!,” hovorí Quaden Bayles vo videu, keď sa zo školy vracia s plačom. Deväťročný chlapec, ktorý trpí trpasličím vzrastom, tzv. Dwarfizmom, je každý deň vystavený urážkam od svojich „kamarátov“ v škole. Jeho matka Yarraka, zničená smútkom a zúfalstvom svojho syna sa preto rozhodla natočiť svojho chlapca v sĺzach a video zverejnila na sociálnych sieťach. To sa za pár dní dostalo do celého sveta. Svetové celebrity, ale aj obyčajní ľudia sa spojili, aby Quadenovi pomohli.

Podpora od svetových hviezd

„Quaden, si silnejší, ako si myslíš, kamoš, a nech sa stane čokoľvek, som tvoj priateľ,“ povedal Hugh Jackman, známy hollywodsky herec. Mark Hamill, známy ako Luke Skywalker v Star Wars, medzitým na svojich sociálnych sieťach odsúdil „krutosť“ detí voči Quadenu. Rovnako tak urobil aj Jeffrey Dean Morgan, herec zo série The Walking Dead. Austrálski hráči rugby, ktorých osud malého Quadena nenechal chladnými, ho pozvali na zápas, ktorý sa uskutočnil v sobotu 22. februára 2020 na štadióne Cbus na austrálskom zlatom pobreží. Malý chlapec kráčal s hráčmi pred zápasom po trávniku.

Prečítajte si tiež:
Dráma v Poprade: Mužovi šlo počas výškových prác na paneláku o život. Zasahovať musela polícia
Quaden Bayles: Od obete šikany po hviezdu na sociálnych sieťach
Zdroj: Instagram

Celý svet sa spojil, aby bol Quaden Bayles šťastný

Humorista Brad Williams spustil zbierku, aby zaplatil rodine Quadenovov výlet do Spojených štátov amerických v Disneylande. Herec vysvetľuje: „Získané prostriedky sa použijú na nákup dvoch leteniek pre Quadena a jeho matku z Austrálie do Los Angeles. Použijú sa tiež na odvoz do hotelov, platby za jedlo a vstupenky do Disneylandu v Anaheim. Po zaplatení letov, hotelov, leteniek a jedla, sa každý prebytok použije na charitatívne účely proti šikanovaniu.“  Zbierka, ktorú humorista odštaroval 20. februára 2020, vzrástla iba za tri dni na viac ako 463 000 dolárov.

Skeptici a ich klebety

Po výbuchu, ktoré video spôsobilo na sociálnych sieťach začali niektorí skeptici tvrdiť, že zábery sú falošné alebo že Quaden Bayles je vlastne len hercom. Rovnako tiež tvrdia, že chlapec, ktorý mal len hrať svoj smútok je omnoho starší, ako sa na videu tvrdí. Jeho matka poprela všetky tieto falošné správy. Zároveň zverejnila publikácie Mariany Lopez Ortizovej, ktorá potvrdzuje vek jej syna a vysvetľuje, že chlapca pozná už dlhú dobu. Vek chlapca potvrdzuje aj starý videozáznam, ktorý bol natočený v roku 2015 v reportáži Living Black. Quaden mal vtedy štyri roky. Šikanovaný chlapec sa narodil 13. decembra 2010.

Prečítajte si tiež:
William a Kate búrajú tradície! Princ George bude navštevovať inú školu než jeho predkovia

Kurz sebaobrany

Šéf agentúry MMA ONE ponúkol malému Quadenovi možnosť absolvovať úplne bezplatne kurzy sebaobrany v jeho centre. Zároveň sa kurzu môže zúčastniť aj celá jeho rodina : „Práve som hovoril s jej neuveriteľnou matkou, Yarrakou, po telefóne. S láskou prijala moje pozvanie, aby Quaden prišiel do Singapuru a mohol naučiť bojové umenia. Všetky náklady s cestou a pobytom samozrejme uhradím”. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií