fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rakúsko počas lyžiarskej sezóny

Máte tip? napíšte nám mailom

Priaznivci zimných športov už určite v plnom prúde brázdia svahy slovenských hôr a kopcov. Ak ste však náročnejší typ, ktorý je ochotný do zimnej dovolenky aj trochu investovať, tak sa určite necháte zlákať zasneženými štítmi blízkeho zahraničia. Už naši rakúski susedia majú veľmi zaujímavé destinácie pre milovníkov mrazivého horského vzduchu. Rakúsko vám zaručí moderné lanovky a čerstvo vystavané wellness hotely, ale taktiež aj vychytávky v podobe ochutnávok vín, ktoré dozrievajú vo výške 3000 metrov nad morom!

Predstavíme Vám pár skvelých miest:

Tirolské ľadovce

Najvyššie položenou lanovkou tirolských hôr – Wildspitzbahn, v pohodlí jej vyhrievaných sedadiel, sa za expresných 6 minút dostanete do najvyššie položenej kaviarne. Svoju kávičku či pohár vínka si tam vychutnáte na vysunutej terase s jedinečnou sklenenou stenou. Na Stubaiskom ľadovci potom môžete zvoliť prechod lavinovým kurzom alebo freeridový výlet s horským sprievodcom. V tejto oblasti je, čo sa architektúry týka, určite najpôsobivejším strediskom Ötztal. Pred rokom bola v stredisku Sölden otvorená designovo nevšedná reštaurácia, z ktorej sa vysunutým mostom dostanete k vrcholu kopca Gaislachkogl.

Prečítajte si tiež:
Zábava pre najmenších: TOP detské hry, ktoré navyše rozvíjajú myslenie a zručnosti

Kitzbühelské Alpy

Ak si zaobstaráte lyžiarsku kartu Kitzbüheler Alpen AllStarCard, tak si dosýtosti užijete celkovo tisíc kilometrov dlhé zjazdovky v desiatich najmalebnejších tirolských a salzburgských strediskách.

Nočné túry

Navštívte destináciu Heiligenblut pod najvyššou horou Álp – Grossglocknerom a vydajte sa na nočnú lyžiarsku túru, samozrejme v sprievode horského vodcu, alebo na večerné lezenie po zamrznutých ľadových stenách.

2 za 1

Obľúbené stredisko Sternstein má pre lyžiarov výhodnú ponuku v podobe zľavy na celodenné lyžovanie pre dvoch za cenu jedného. K získaniu takejto zľavy je potrebné iba predložiť poukaz z turistického sprievodcu Grengzenial, ktorý obdržíte zdarma, ak sa ubytujete v rakúskej časti Šumavy. Taktiež je možné zaobstarať si tento poukaz vo väčšine infocentier.

Foto: google.sk

Zdroj: lajfik.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií