fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalší mesiac, kontroluje sa ilegálna migrácia

Kontroly sú nevyhnutné, inak by „pašerácka mafia“ okamžite reagovala a presunula svoje trasy do Rakúska.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.12.2022 (Webnoviny.sk) – Rakúsko predlžuje hraničné kontroly so Slovenskom o ďalších 30 dní. Budú tak trvať najmenej do 26. januára. Krok oznámilo rakúske ministerstvo vnútra, informuje na svojej webstránke rakúsky vysielateľ ORF.

Rakúsko týmto krokom nasleduje Česko, ktoré sa v stredu rozhodlo predĺžiť kontroly na hraniciach so Slovenskom o 30 dní. Opatrenie je zamerané na boj proti nelegálnej migrácii.

Rakúsky minister vnútra Gerhard Karner uviedol, že kontroly sú nevyhnutné, inak by „pašerácka mafia“ okamžite reagovala a presunula svoje trasy do Rakúska.

Kontroly na hraniciach so Slovenskom zaviedlo Rakúsko v septembri. Odvtedy na hraniciach podľa ministerstva zatkli 19 prevádzačov a zastavili viac ako 800 ľudí pri nelegálnom prechode.

Viac k témam: Hraničné kontroly, Nelegálna migrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalší mesiac, kontroluje sa ilegálna migrácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií