fbpx
Dávajte si pozor na to, čo jete na raňajky! Ak konzumujete TOTO, môžete mať pozitívny test na drogy

Dávajte si pozor na to, čo jete na raňajky! Ak konzumujete TOTO, môžete mať pozitívny test na drogy

I obyčajné raňajky vám môžu pri teste na drogy spôsobiť poriadne problémy…

Pokiaľ si na raňajky doprajete hocičo, čo obsahuje mak, môžete sa pri teste na drogy dostať do poriadnych nepríjemnosti. Potvrdzuje to i prípad tehotnej ženy, ktorej lekári našli v krvi stopy ópia. Kvety maku totiž obsahujú ópium a v semenách preto môžu obsahovať stopy morfínu. Ak si teda dáte na raňajky napríklad pečivo, ktoré je posypané makovými semiačkami, nenadrogujete sa, no citlivé testy na drogy zistia prítomnosť spomínaných látok v tele.

Takýto prípad zažila koncom apríla i tehotná Elizabeth Eden, ktorá mala v tom čase tesne pred pôrodom. Na raňajky si dala žemľu s makovou posýpkou a následne šla do práce. Tam dostala kontrakcie a bola prevezená do nemocnice. Následne absolvovala rôzne testy a neskôr jej sestrička oznámila, že v jej krvi boli objavené opiáty.

Duchaprítomná Elizabeth síce lekárom povedala o makovej žemly a žiadala o opätovné vykonanie testu, tí to však zamietli a o “nadrogovanej” pacientke informovali úrady. Pozitívny test na drogy tak znamenal pre čerstvú mamičku nepríjemnosti, pretože jej dcérka musela ostať hospitalizovaná sama a lekári ju nonstop monitorovali. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a skutočne sa ukázalo, že za prítomnosť opiátov v mamičkinej krvi môže skutočne mak.

Za posledné roky sa však nejedná o ojedinelý prípad, kedy mak a makové semiačká spôsobili ľuďom takéto problémy. Pozitívny výsledok testu na drogy však môžu ovplyvniť i lieky na nádchu a chrípku, pasívne fajčenie marihuany či pitie Tonicu.

 

 

 

Foto: https://pixabay.com/en/breakfast-orange-juice-bread-1804436/

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1730617/Jete-tento-POKRM-na-ranajky–Zvazte-to–moze-sa-stat–ze-kvoli-nemu-neprejdete-drogovym-testom

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Týchto 20 potravín by ste mali jesť na prázdny žalúdok
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.