fbpx
Raňajky v tráve: Piknik v duchu impresionizmu bude už budúcu nedeľu

Raňajky v tráve: Piknik v duchu impresionizmu bude už budúcu nedeľu

Na Raňajkách v tráve ani za svet nemôže chýbať žiadny milovník umenia, impresionizmu a prírody.

Raňajky v tráve už šiestykrát na tradičnom mieste pri jedinečnom Dražovskom kostolíku neďaleko Nitry. Nezabudnite si termín poznačiť do svojich diárov – bude to prvá júlová nedeľa 1. 7. 2018.

Piknik RAŇAJKY V TRÁVE 2018 pri známom Dražovskom kostolíku nadväzuje na tie predchádzajúce – prvý, ktorý sa uskutočnil v r. 2013 v rámci osláv 900. výročia prvej písomnej zmienky o Dražovciach, a ďalšie z r. 2014-17. Stretli sa s veľkým ohlasom a záujmom ľudí. Podujatie je organizované každoročne na tradičnom mieste v úvode leta, čím organizátori prispievajú k propagácii a ochrane tejto vzácnej kultúrnej pamiatky. Využívajú tak krásne a magické miesto pre stretnutia ľudí nielen z Dražoviec a Nitry, ale i z regiónu, vrátane návštevníkov mesta a turistov. Atraktivitou pikniku je, že sa koná v duchu impresionizmu – to znamená oblečenie a atmosféra, ktorú dotvoria dobové kostýmy, slnečníky a piknikové košíky.

Raňajky v tráve
Program tohtoročných Raňajok v tráve. Zdroj: facebook.com/Dražovce 900

Podujatie je pomenované podľa rovnomenného obrazu Édouarda Maneta, francúzskeho maliara predstavujúceho prechod od realizmu k impresionizmu, ktorý v tom čase (2. polovica 19. storočia) svojím výtvorom vyvolal škandál. Nahá žena sa najskôr nestretla s porozumením. Inšpiroval mnoho umelcov, ktorým imponovala jeho záľuba v maľovaní aktov. Vyslúžil si POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  RAŇAJKY V TRÁVE 2018: Ako to tam vyzeralo?
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.