fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ranné rituály, ktoré zlepšia váš deň a budete šťastnejší

Máte tip? napíšte nám mailom

Máte problém vstať z postele? Neraz je to práve ráno, ktoré určí, aký deň vás čaká. Prezradíme vám, ktoré ranné rituály zlepšia váš deň a dokonca podporia pocit šťastia.

Ranné rituály, ktoré si zamilujete

Každé ráno je iné, niekedy lepšie, inokedy horšie. Hovorí sa, že prvá hodina po vstávaní je najdôležitejšia pre správny začiatok dňa a efektivitu. Mnoho z nás ráno siahne po mobile a pri raňajkách alebo káve prebehne sociálne siete. Facebook, Instagram aj Twitter sú plné správ, kde sa niekto teší, niekto sťažuje, niekto chváli dovolenkou, na ktorú nemáte peniaze, množstvo informácií, ktoré nás zahltia. Negatívne emócie dokážu unavovať, hnevať, rozčuľovať. Nielenže pri tejto činnosti zabijete dosť času, ale pokazíte si aj náladu. Vyhnite sa ráno telefónu. Naraňajkujte sa v pokoji a tichu, prípadne pri hudbe, ktorú máte radi. Digitálny detox neuškodí a ranné rituály k nemu môžu prispieť.

Ranné rituály, ktoré zlepšia váš deň a budete šťastnejší
Pixabay.com

Meditácia i cvičenie

Niektorí ľudia hneď potom, ako vstanú z postele, cvičia. Nemusí to byť tvrdý tréning ako v posilňovni, kedy sa neviete dostať po svojich ani domov. Môže ísť o jednoduché cviky, kedy sa preberiete a dostanete do tela pár hormónov  šťastia. Nielenže sa budete usmievať, ale utriedite si aj myšlienky a denný harmonogram. Ďalšou možnosťou je meditácia, ktorá vynikajúco vplýva na duševné zdravie. Lepšie budete odolávať stresu, postupne sa znižuje krvný tlak, spomaľuje sa tep srdca, učíte sa správne dýchať. Toto vám pomôže aj počas dňa, preto sú ranné rituály veľkými pomocníkmi.

Prečítajte si tiež:
Fotky hrôzy: Iba dvojmesačné dievčatko našli mŕtve v byte. Matka bola opitá

Milé drobnosti

Ak sa ráno ponáhľate, nezabudnite si ustlať posteľ. Zaberie vám to len málo času a upracete nielen vo svojej izbe, ale akoby aj vo svojej duši. Máte pocit, že ste urobili niečo dobré a prospešné a s tým pôjdete aj do práce alebo do školy. Raňajkujte v príjemnom prostredí bez zhonu. Nerobte to preto, lebo vás učili, že je to najdôležitejšie jedlo dňa. Robte to pre seba, aby ste neboli hladní, cítili sa dobre a nevyjedli potom celú chladničku. Medzi ďalšie ranné rituály patrí aj varenie čaju. Niektoré dokážu povzbudiť myseľ, naštartovať metabolizmu, dodať energiu. A to nehovoríme o tom, ako ich príjemná vôňa zlepší náladu.

https://www.instagram.com/p/B4weKU2IJce/

Všetko je to v mysli

Deň môžete začať aj motivačným citátom. Kúpiť sa dajú kalendáre alebo diáre s citátom na každý deň či týždeň. Dodajú vám vnútornú energiu a chuť niečo zmeniť. Možno sa len usmejete, možno sa len zamyslíte, ale budete spokojnejší. Ranné rituály môžu mať aj podobu cvičenia vďačnosti. Píšte si každé ráno do denníka napríklad tri veci, za ktoré ste vďační. Každé ráno si uvedomíte, že hoci nie vždy idú veci podľa vašich predstáv, v živote máte plno krásy a treba si ich užívať. Stanovíte si tak možno aj nové ciele a sny, za ktorými pôjdete.

Prečítajte si tiež:

Ste trémista? Poradíme vám, ako prekonať strach celkom jednoducho

Zdroj: science.hnonline.sk  dormeo.sk  eduworld.sk  fitshaker.sk  startitup.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií