fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Raši sa obáva „eurofondového Armagedonu“ a Remišová vraj ukázala na číslach, že to nie je schopná riešiť (video)

Podľa Richarda Rašiho (Hlas-SD) by čerpanie eurofondov malo mať prioritu aj pred využívaním zdrojov z Plánu obnovy a odolnosti, na čo je čas do roku 2026.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2023 (SITA.sk) – Problematikou dočerpania starých eurofondov z programového obdobia 2014 až 2020 by sa mala pravidelne zaoberať vláda, keďže do konca tohto roka je potrebné využiť ešte takmer 5,5 miliardy eur. Podpredseda opozičnej strany Hlas-SD a poslanec Richard Raši o tom v stredu informoval s tým, že denne tak treba využiť viac ako 20 miliónov eur.

Hrozba prepadnutia financií

Realita je taká, že denne čerpáme 4,6 milióna eur. Na to, aby sme nestratili ani euro z 5,5 miliardy, by sme mali čerpať viac ako štvornásobne vyšším tempom, ako čerpáme,“ povedal Raši.

Situáciu s hrozbou prepadnutia veľkého množstva financií označil za „eurofondový Armagedon”. „Máme na to necelých deväť mesiacov a Slovenská republika čerpá tempom, ktorým by to trvalo takmer tri a pol roka,“ upozornil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa Rašiho by čerpanie eurofondov malo mať prioritu aj pred využívaním zdrojov z Plánu obnovy a odolnosti, na čo je čas do roku 2026. Tvrdí, že to by už nemala riešiť ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí).

Prečítajte si tiež:
Matovič sa pustil do „hlavnej slovenskej lesby“ za jej reakciu na úmrtie Krčméryho

Unikátne peniaze

„Ukázala na číslach, že to schopná riešiť nie je. Toto má byť téma, ktorou sa má zaoberať vláda a premiér denne. Sú to unikátne peniaze, ktoré sme mohli použiť na rozvoj Slovenska a ktoré takto strácame,“ dodal Raši.

Agentúra SITA požiadala o reakciu Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Investície, Opozícia, Plán obnovy a odolnosti, Prepadnutie
Zdroj: SITA.sk – Raši sa obáva „eurofondového Armagedonu“ a Remišová vraj ukázala na číslach, že to nie je schopná riešiť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií