fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obrovské pery aj uši: Módna škola sa musela ospravedlniť za rasizmus

Módna škola sa po prehliadke musela ospravedlniť za rasizmus. Neuveríte, čo si museli obliecť modely na prehliadke!

Máte tip? napíšte nám mailom

V módnom priemysle je zrejme dovolené všetko. Keď si však pozriete nejednu módnu prehliadku, ako prvé vám zrejme napadne to, že niečo také bizarné a zvláštne by ste si na seba nikdy neobliekli. Módne prehliadky sú však stále obľúbeným priestorom kreativity, nápadov a predovšetkým mnohých módnych tvorcov či milovníkov módy.

Začiatkom februára sa podobná prehliadka konala na Manhattane. Nešlo však o najnovšiu kolekciu, ale o zvýraznené črty tváre, ktoré v ľuďoch evokovali jasný rasizmus.

Škola sa musela ospravedlniť

Módna škola so sídlom v New Yorku sa ospravedlnila po tom, čo bola ich módna prehliadka označená za rasistickú. Modely boli totiž požiadané, aby si okrem šiat „obliekli” aj veľké uši, pery a huňaté obočie, aby prezentovali kolekciu študentov módneho dizajnu na udalosti na Manhattane.

Doplnky boli kritizované najmä na sociálnych sieťach po tom, čo africko-americký model uviedol, že na podujatí 7. februára nebude nosiť „jasne rasistické“ predmety. Módny inštitút technológie uviedol, že sa táto záležitosť vyšetruje.

Modelka mala na sebe umelé uši aj pery. Zdroj: Getty image

Rasizmus?

„Pôvodným zámerom dizajnu, použitia doplnkov alebo tvorivého smeru šou, nebolo urobiť vyhlásenie o rase. O to viac nie v súčasnej dobe,” povedal o celom incidente Joyce F Brown, riaditeľ módnej školy.

Zároveň dodal, že teraz je očividne zrejmé, že to bol výsledok. Napokon sa riaditeľ v mene všetkých ospravedlnil. A to nielen tým, ktorí sa zúčastnili na výstave, ale aj študentom a každému, kto v tom videl rasizmus a bol urazený tým, čo videl.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Mobil za volantom vyjde draho. Okrem mastnej pokuty môžete zaplatiť aj vlastným životom
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj The HOLLYWOOD reporter BBC

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií