Ktoré sú najlepšie, najhoršie a najstresujúcejšie povolania?

Ktoré sú najlepšie, najhoršie a najstresujúcejšie povolania?

Akú prácu ste si vybrali vy?

Do práce chodiť musíme. Teda – mali by sme 🙂 . V školách nás stále upozorňovali, aby sme sa dobre učili, pretože je to do života veľmi dôležité a ten, kto sa bude zle učiť, to nedotiahne nikam. Paradoxne to však býva tak, že najväčší flákači, päťkári a vagabundi sa mnohokrát majú lepšie, ako snaživí a učenliví jednotkári, ktorí sa svedomito snažia pochopiť všetko učivo a nemať priemer horší ako 1,5. Základná škola nás pripravila na strednú, tá zas na vysokú školu alebo rovno na povolanie. No ktoré povolanie je to “naj”, ktoré to “menej naj” a ktoré by nám spôsobilo extrémne rýchle ošedivenie vlasov od množstva stresu?


Najlepšie povolania

Medzi najlepšie povolania sa radia zväčša tie, kde ľudia nepracujú manuálne (no nie je to tak vždy) a zarobia vcelku dobre. Samozrejme, platy zamestnancov sú  individuálne – závisia hlavne od zamestnávateľa, zručností a niekedy aj od vzdelania.

Poisťovací agent

Analytik počítačových systémov

Dentálna hygienička

Stavebný inžinier

Trhový analytik

Výkonný riaditeľ

Matematik

Audiológ

Reklamný alebo PR manažér

manager

Najhoršie povolania

Najhoršie povolania balansujú na hranici “najhoršie” a “stresujúce”. Sem patria  povolania, pri ktorých sa využíva aj manuálna práca aj duševná práca. Plat je priemerný, ale tiež to závisí od toho, pre koho pracujete a kde pracujete.

Mäsiar

Drevorubač

Poľnohospodár

Upratovačka

Čašník

Učiteľ

Poštový doručovateľ

Smetiar

Novinár

práca

Najstresujúcejšie povolania

Tieto povolania sú extrémne náročné na psychiku alebo sú časovo náročné. Človek vykonávajúci niektoré z týchto povolaní často riskuje buď svoj vlastný život, zdravotné problémy a hlavne voľný čas, ktorý by mohol tráviť s tými, ktorých má rád. Jedna z mála výhod týchto prác je, že sú dobre platené.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Francúzi 20 rokov stavali stredoveký hrad len pomocou stredovekých techník. Výsledok je neuveriteľný

Hasič

Vojak

Vojenský generál

Pilot

Taxikár

Policajný dôstojník

Hovorca

Pilot lietadla

Reportér

vojak

Foto: pixabay.com

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu