fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete oddychovať? TOTO je 5 tipov, ako počas leta zregenerovať telo i myseľ

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako si oddýchnuť? Nie len počas leta, ale aj po celý rok je nevyhnutné oddychovať a venovať čas samému sebe. Vieme však skutočne vypnúť od každodenných povinností a využiť čas oddychu presne na to, na čo je určený?

Podľa vyjadrení psychológov a najnovších štúdií to väčšina z nás nedokáže. A aj preto sme sa rozhodli poradiť vám, ako si čo najlepšie oddýchnuť a načerpať novú energiu.

Čítajte knihy

Vedeli ste, že čítanie kníh znižuje stres až o 68%? Okrem toho si vďaka čítaniu udržíte myseľ v dobrej kondícii, zlepšíte slovnú zásobu a budete viac kreatívni.

Cvičte jogu

Odpočívať neznamená len nečinne sedieť. Odpočívať môžeme aj aktívne. A práve joga je skvelým pomocníkom pri aktívnom oddychu. Vďaka tomuto 5000 rokov starému indickému cvičeniu privediete vaše telo do rovnováhy tela a ducha a nájdete vnútorný pokoj.

Kráčajte

Chôdza je pre telo výnimočným spôsobom oddychu. Samozrejme, za podmienky, že pri nej zvolíme vhodnú obuv. Venujte prechádzke aspoň 30 minút denne. Zlepšíte si náladu, stretnete nových ľudí a spálite kalórie.

Prečítajte si tiež:
Okrem perníčkov sa dajú zdobiť aj jablká. Vyrobte si chutné vianočné dekorácie

(znovu)Objavte váš koníček

Čo ste radi robili ako malí a teraz si hovoríte, že ste na to pristarí? Vráťte sa do detských, či dospievajúcich čias a objavte v sebe zabudnuté ja. Robte to, čo vás baví, aj keď to nie je dokonalé.

Doprajte si spánok

Ako malé deti sme povinne vždy na obed na príkaz rodičov spali. Hoďte si aj teraz šlofíka. Stačí 15-30 minút. Pomôže vám naštartovať sa omnoho lepšie, ako káva a dezert. Pozor, dlhší obedňajší spánok nás môže naopak unaviť.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií