fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Remišová kritizuje Maďarov za „spojenie“ s Ficom, ktorý má na krku niekoľko eurofondových škandálov

Veronika Remišová taktiež zdôraznila, že nepozná prípad, keď predstaviteľ iného štátu spravil tlačovú besedu o ochrane národných záujmov s lídrom opozície, ktorý je vyšetrovaný v podozreniach zo závažnej trestnej činnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Maďarsko našlo výborného spojenca v predsedovi strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robertovi Ficovi, ktorý má na krku niekoľko eurofondových škandálov počas vlády Smeru-SD, pre ktoré Slovensko prišlo o stovky miliónov eur a skrachoval jeden operačný program zameraný na vedu a výskum.

V tlačovej správe to uviedla vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. „To, že beztrestné kradnutie v eurofondoch je pre Fica národným záujmom, nikoho neprekvapuje. No je škoda, že Maďarsko robí všetko pre to, aby do našich doteraz korektných vzťahov vnášalo zbytočné napätie,” myslí si Remišová.

Predsedníčka Za ľudí taktiež zdôraznila, že nepozná prípad, keď predstaviteľ iného štátu spravil tlačovú besedu o ochrane národných záujmov s lídrom opozície, ktorý je podľa jej slov vyšetrovaný v podozreniach zo závažnej trestnej činnosti.

Podľa Remišovej majú byť ochranou národných záujmov podozrenia z netransparentného hospodárenia v eurofondoch zo strany Maďarska. „Je to poškodzovanie európskeho rozpočtu, na ktorý sa všetci skladáme,” skonštatovala Remišová.

Viac k témam: Eurofondy, Predseda strany Smer-SD, Predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová kritizuje Maďarov za „spojenie“ s Ficom, ktorý má na krku niekoľko eurofondových škandálov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Obedy zadarmo sú podľa SaS predvolebný ťah, nie sú peniaze a radšej treba pomoc cieliť adresne
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií