Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Renáta, ktorá je obvinená z podpory terorizmu, ostane stíhaná väzobne

Ženu na Slovensko dopravili z Iraku vládnym špeciálom v rámci repatriácie slovenských občanov.

8.3.2023 (SITA.sk) – Renáta D., ktorá je obvinená z podpory terorizmu, ostane stíhaná väzobne.

Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, senát NS SR na neverejnom zasadnutí v utorok 7. marca zamietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a obvinenej proti uzneseniu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, ktorým obvinenú vzal do väzby z dôvodov možného úteku a pokračovania v trestnej činnosti.

„Senát najvyššieho súdu sa stotožnil s rozhodnutím sudcu pre prípravné konanie a rovnako nezistil u obvinenej dôvod väzby pre hrozbu ovplyvňovania svedkov. Sťažnostné námietky obvinenej senát vyhodnotil ako nedôvodné,“ povedala hovorkyňa.

Renáta D. je stíhaná pre trestné činy ohrozenia mravnej výchovy mládeže, založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny a vojnového bezprávia.

Obvinenú na Slovensko dopravili z Iraku vládnym špeciálom v rámci repatriácie slovenských občanov. Podľa medializovaných informácii predtým žila v Sýrii, kam prišla z Egypta za svojím manželom, údajným členom teroristickej organizácie ISIS. Na Slovensko dopravili aj dve deti obvinenej, ktoré sú momentálne v starostlivosti štátu.

Viac k témam: Súdy, Terorizmus, Väzba
Zdroj: SITA.sk – Renáta, ktorá je obvinená z podpory terorizmu, ostane stíhaná väzobne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií