fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Reštaurácia postavila chladničku s jedlom na ulicu. Prečo je to tak?

Máte tip? napíšte nám mailom

Zvyškov jedla z reštaurácií je ešte stále veľa. Hoci veľké spoločnosti, ako je Starbucks nedávno zmenili svoju politiku, tak i naďalej veľa zvyškov ide do odpadu. Namiesto toho mohli ísť k chudobným ľudom, ktorí nemajú financie na zabezpečenie si stravy.

Keď majiteľka reštaurácie v Kochi ( India) videla v noci bezdomovkyňu ako vyjedá z koša, tak vedela, že musí niečo urobiť. A tak Minu Pauline prišla so skvelým nápadom. Uvedomila si totiž, že jej reštaurácia Pappadavada má každý deň niekoľko jedál, ktoré sa každú noc vyhadzujú, a tie by takýmto ľudom bez domova mohli skvele poslúžiť. A tak vznikol projekt chladnička na ulici, kam reštaurácia, ale i ďalší darcovia ukladajú jedlá pre bezdomovcov.

Chladnička je otvorená 24 /7. Každý si  z nej môže vziať čo chce a nikto sa na nič nepýta. Ľudia z celého okolia do nej darujú svoje zbytky. Len Pappadavada do nej uloží až 80% porcií denne.

Keď plytváte peniaze, sú to vaše peniaze, ale plytváte tým zdroje spoločnosti, ” dodáva majiteľka reštaurácie na záver.

1

3

4

5

6

Zdroj: boredpanda.com

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku chýbajú viaceré voľnopredajné lieky
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií