fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Revolučný spôsob cestovania nemusí byť pre Slovensko iba snom!

Máte tip? napíšte nám mailom

Dirk Alhborn, šéf firmy Hyperloop, nám dnes pomocou jeho facebook-u napovedal, že na Slovensku sa chystá niečo veľkolepé. Hyperloop Transportation Technologies sa rozhodli preskúmať možnosti výstavby supermoderného spojenia medzi Bratislavou a Viedňou, respektíve Budapešťou.

Čo to ten Hyperloop ale je? Je to futuristická vízia Elona Muska, v podstate ide o systém cestovania špeciálnych kapsúl v nízkotlakovom potrubí. Príchod tohto typu prepravy do srdca Európy a strategické prepojenie dvoch najbližších hlavných miest by v zásade pozmenilo pracovný ale i realitný trh, v lepšom prípade by posunulo životnú úroveň o pár schodíkov hore.

Jedná sa o prvý projekt Hyperloop mimo Ameriky. V USA už prebieha výstavba testovacích trás v Kalifornii.

hqdefault

Ale k číslam. Cesta v rýchlosti 1200 kilometrov za hodinu by znamenala trasu Bratislava – Viedeň za 8 minút. Neskutočné. Ak by Hyperloop spájal Bratislavu s Košicami, tak naproti terajšiemu vlakovému spojeniu, ktoré v najlepšom prípade trvá okolo 5 hodín, by to trvalo len úžasných 25 minút.

https://www.youtube.com/watch?v=6x_IB45ySAQ

Samotná nadzemná preprava funguje na solárnu energiu, ktorú získava pomocou solárnych panelov umiestených na potrubí. 90% získanej energie sa môže naďalej distribuovať, takže sa jedná o veľmi ekologický a výhodný projekt aj z hľadiska ochrany životného prostredia.

Prečítajte si tiež:
Jedenásťročnú dcéru Angeliny Jolie a Brada Pitta by ste v súčasnosti nespoznali. Vyzerá totiž ako chlapec!

Ministerstvo hospodárstva neuvádza zatiaľ žiadne bližšie informácie o začiatku projektu a ani o ďalších podrobnostiach, tak dúfajme, že budeme čoskoro vedieť viac.

Autor: Patrich Ondrejech

Foto: www.youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií