fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Reznikov chce od Západu lietadlá, ktoré môžu zmeniť pravidlá hry vo vojne s Ruskom

Minister obrany Oleksij Reznikov dúfa, že Kyjev dostane od spojencov aj bojové lietadlá.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov uviedol, že Ukrajina po dohodnutí dodávok tankov od spojencov dúfa, že dostane i vojenské lietadlá, ktoré môžu „zmeniť pravidlá hry” vo vojne s Ruskom. Povedal to v rozhovore pre web cbc.ca.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Reznikov tvrdí, že Ukrajina okrem tankov potrebuje aj stíhačky, iné bojové lietadlá a rakety dlhého doletu. Zároveň zdôraznil, že Ukrajine nejde o útoky na území Ruska, ale len o zničenie skladov a veliteľských stanovíšť ruskej armády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Minister poznamenal, že dúfa v ďalšie rokovania o stíhačkách pre Ukrajinu a pozitívne rozhodnutie spojencov, ako to už bolo v prípade zariadení protivzdušnej obrany a delostreleckých systémov. „Všetko, čo sa dnes zdá nemožné, sa zajtra môže zmeniť,“ skonštatoval Reznikov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Reznikov chce od Západu lietadlá, ktoré môžu zmeniť pravidlá hry vo vojne s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií