fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Reznikov vyzval Baškirov, aby spoločne donútili Rusko vzdať sa imperialistických ambícií

Poznamenal, že úrady v Ufe „posielajú svojich ľudí zomierať, čím pracujú v prospech Kremľa“.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov vyzval Baškirov, aby sa nepodieľali na vojne proti Ukrajine, keďže Baškirsko patrí k ruským regiónom s najvyššími stratami.

Lepšia budúcnosť obom národom

„Odveďte svojich ľudí z Ukrajiny. Vydajte nám vojnových zločincov. A potom sa staneme spojencami a budeme spoločne budovať lepšiu budúcnosť pre oba naše národy,“ napísal Reznikov v utorok na Facebooku. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Kremeľ už túto vojnu prehral. Spoločne ho (Putina) donútime, aby sa vzdal svojich imperialistických ambícií. Čím skôr sa to stane, tým viac životov bude zachránených,“ dodal šéf ukrajinského rezortu obrany.

Najbližším kamarátom bol Baškir

Reznikov uviedol, že keď bol na povinnej vojenskej službe, jedným z jeho najbližších kamarátov bol Baškir a preto sa rozhodol pre výzvu, pretože „tisíce Baškirov zomreli alebo boli zmrzačení“ vo vojne proti Ukrajine.

Poznamenal, že úrady v Ufe „posielajú svojich ľudí zomierať, čím pracujú v prospech Kremľa“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský minister, Vojnový zločinec
Zdroj: SITA.sk – Reznikov vyzval Baškirov, aby spoločne donútili Rusko vzdať sa imperialistických ambícií © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci skrývajúci sa v oceliarni Azovstaľ nevideli už dva mesiace slnko, prosia o bezpečný návrat (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií