fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rheinmetall a Ukroboronprom budú spoločne opravovať a vyrábať tanky

Šéf koncernu Ukroboronprom Jurij Husev privítal ochotu Rheinmetallu podporiť Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2023 (SITA.sk) – Nemecká zbrojárska firma Rheinmetall založila spoločný podnik s ukrajinským koncernom Ukroboronprom na opravy a výrobu tankov. Detaily dohody prediskutoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj s generálnym riaditeľom Rheinmetallu Arminom Pappergerom počas jeho návštevy Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rheinmetall bude mať v spoločnom podniku 51-percentný podiel. Spolupráca sa sústredí na technickú údržbu a opravy obrnených bojových vozidiel na Ukrajine. Spoločný podnik sa zároveň bude pripravovať na výrobu tankov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Šéf koncernu Ukroboronprom Jurij Husev, ktorého citoval nemecký denník Handelsblatt, privítal ochotu Rheinmetallu podporiť Ukrajinu. Očakáva sa, že nemecká firma v najbližších dňoch podpíše zmluvy o vytvorení ďalších dvoch spoločných podnikov, a to na produkciu munície a systémov protivzdušnej obrany.

Viac k témam: Medzinárodná spolupráca, Oprava tankov, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rheinmetall a Ukroboronprom budú spoločne opravovať a vyrábať tanky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií