Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Riaditeľ maďarského národného múzea bol prepustený pre fotografie s LGBTQ+ obsahom na výstave World Press Photo

Maďarsko obmedzilo dostupnosť materiálov, ktoré „propagujú“ alebo zobrazujú homosexualitu pred neplnoletými.

6.11.2023 (SITA.sk) – Maďarský minister kultúry v pondelok odvolal riaditeľa Maďarského národného múzea v Budapešti Lászlóa L. Simona na základe obvinenia, že nedodržal sporný zákon, ktorý zakazuje zobrazovanie obsahu LGBTQ+ pred neplnoletými.

Odvolanie riaditeľa Maďarského národného múzea nasleduje po tom, ako maďarská vláda koncom októbra rozhodla, že päť fotografií vystavených na prestížnej výstave World Press Photo porušilo zákon obmedzujúci prístup detí k obsahu, ktorý zobrazuje homosexualitu alebo zmenu pohlavia.

Fotografie dokumentujú komunitu starších LGBTQ+ ľudí na Filipínach, ktorí spolu žijú celé desaťročia a starajú sa o seba navzájom. Fotografie zobrazujú niektorých členov komunity oblečených v šatách opačného pohlavia a nalíčených.

Maďarská vláda na čele s nacionalistickým premiérom Viktorom Orbánom obmedzila dostupnosť materiálov, ktoré „propagujú“ alebo zobrazujú homosexualitu pred neplnoletými v médiách vrátane televízie, filmov, reklám a literatúry.

Viac k témam: LGBTIQ, Maďarský minister kultúry, Maďarský premiér
Zdroj: SITA.sk – Riaditeľ maďarského národného múzea bol prepustený pre fotografie s LGBTQ+ obsahom na výstave World Press Photo © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií