fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rihanna a Kim Kardashian zachránili život väzňa odsúdeného na smrť

Máte tip? napíšte nám mailom

Známe americké hviezdy spojili sily a zachránili na smrť odsúdeného väzňa. Kim Kardashian a Rihanna mu však slobodu ešte nevrátili. Súd čaká na nové dôkazy, potom sa rozhodne. Trest smrti alebo sloboda?

Vďaka viacerým verejne známym osobnostiam bola poprava amerického väzňa Rodneyho Reeda odložená. Ten bol v roku 1998 odsúdený na smrť za znásilnenie a vraždu mladej ženy Stacey Stits, ktorá sa odohrala v meste Bastrop v štáte Texas, 23. apríla 1996. Ako udávajú viaceré média, ale aj právni zástupcovia Rodneyho, tento rozsudok je viac než kontroverzný.

Rihanna na strane spravodlivosti

Ako to už v minulosti urobila, aj teraz sa Rihanna rozhodla pomôcť americkému väzňovi a zistiť, čo sa skutočne v osudný deň odohralo. Aj vďaka jej iniciatíve, došlo päť dní pred konečným termínom smrti k zastaveniu popravy a americká justícia otvorila tento prípad nanovo.

Rodney Reed si však nezískal len podporu Rihanny, na jeho stranu sa prikláňa aj republikánsky senátor Tedy Cruz, ako aj množstvo populárnych osobností, napríklad Kim Kardashian, Gigi Hadid, Beyoncé a iní.

Opätovné dokazovanie a nový súd

Po tom, ako sa do prípadu Rodneyho Reeda zaangažovali aj známe hviezdy a ich fanúšikovia, sa štátny súd v Texase rozhodol pre znovuotvorenie jeho procesu. 51-ročný Afroameričan bol odsúdený na smrť smrteľnou injekciou. Jeho poprava sa mala odohrať 20. novembra 2019. V súčasnosti čaká Rodney za mrežami väznice na znovuotvorenie procesu, zatiaľ čo jeho právnik sa snaží nájsť nové dôkazy, ktoré dokážu jeho nevinu.

View this post on Instagram

Today, I had the honor of meeting #RodneyReed in person and the privilege of sitting with him when he got the news that the highest court in Texas had issued a stay of execution and remanded the case back to the trial court for further consideration. Words cannot describe the relief and hope that swept over the room in that moment. That hope had been building over the last few weeks around Rodney’s case. We have seen Democrats and Republicans come together. We have seen grassroots activists and lawmakers link arms. We have heard people all around the globe speak up. And all because of a deep belief that every man or woman accused of a crime – especially one punishable by death – deserves the chance to have all available evidence considered. So grateful for the commitment and passion of everyone who voiced their support, the Texas Board of Pardons and Paroles for their recommendation to issue a 120 day reprieve, and the courts for issuing a stay!

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Znásilnenie a smrť

V roku 1998 bol Rodney Reed odsúdený na smrť za znásilnenie a vraždu 19-ročnej belošky, Stacey Stitesovej. Na jej tele našli vyšetrovatelia stopy jeho spermií. Ich prítomnosť však Rodney odôvodňoval tým, že s obeťou udržiaval pomer, ktorý bol tajný.

V prípade vraždy je však v súčasnosti podozrivý aj snúbenec obete, Jimmy Fennel. Tento bývalý policajný úradník je v momentálne vo väzení, odsúdený na 10-ročný trest odňatia slobody za znásilnenie. Jeho bývalý spoluväzeň nedávno odhalil, že Jimmy mu prezradil detaily vraždy jeho snúbenice. “Priznal sa, že zabil svoju priateľku, pretože mu poza chrbát spávala s černochom,”  toto svedectvo je teraz kľúčovým dôkazom v tomto prípade.

Čítajte tiež:

VIDEO: Will Smith podstúpil kolonoskopiu. Vyšetrenie vysielal na živo

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií