Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trápi vás chrípka? Tento účinný nápoj vyhral prestížnu cenu v Dubaji

Recept zázvorového nápoja sa datuje do roku 1870.

Poznáme to. S príchodom sychravého počasia náš unavený organizmus okrem zlej nálady ešte väčšmi oslabuje angína, chrípka, rôzne virózy či nachladnutie.

Proti podobným neduhom dobre bojujú vitamíny obsiahnuté v ovocí alebo iných prípravkoch dostupných v lekárni. Samotný zázvor však zosobňuje skutočnú silu prírody. Je všeliekom, ktorý netreba podceniť.

Zdroj: Eva Jonisová

Jeho liečivé účinky možno využiť pri zápale priedušiek, vylučovaní hlienov, migréne, nevoľnostiach, ale aj tráviacich ťažkostiach a posilňovaní imunity, čo sú zároveň benefity prírodného nealkoholického nápoja Rochester Ginger.

Tradičná receptúra

Rodina Rochesterovcov vyrába oceňované produkty založené na tradícii. Používa expertízu podávanú z generácie na generáciu, ktorá sa spája s menom James.

Keď vyštudoval prestížnu školu v Anglicku, mal prebrať rodinný biznis v pohostinstve, to sa však ambicióznemu mladíkovi nepáčilo, pretože chcel robiť niečo zmysluplnejšie. Svoju pozornosť uprel na starý anglický recept zo zázvoru. Tento zázvorový nealkoholický nápoj začal predávať v krčmách jeho pradedo, no o produkt nebol záujem.

James tak pracoval vo fabrike ako obyčajný miešač džemu. Otcovi to nikdy nepovedal, aby ho nesklamal, a tak každé ráno chodieval nahodený v saku s diplomatkou. V práci sa potom vždy prezliekol do pracovnej rovnošaty.

rochester
Zdroj: Eva Jonisová

Keďže bol v tom čase riaditeľom továrne alkoholik a na dôležité obchodné stretnutie neprišiel do práce, vyštafíroveného Jamesa s jeho oblekom poslali do Londýna. Mladík vedel všetko od výroby džemu až po export a zaujal výborným prejavom. Onedlho prevzal miesto obchodného riaditeľa a novým kontaktom začal ponúkať svoj zázvorový nápoj, ten sa stal obľúbený hlavne u lekárnikov.

Dnes jeho značku poznajú všade na svete.

Drinky pripravované oceňovanými umelcami

  • 2014 – Rochester Ginger Drink vyhral prestížne ocenenie Gulfood za Najlepší Nealkoholický Drink v SAE.
  • 2013 – Rochester Ginger bol v Moskve vyhlásený za Svetovo Najlepší Prírodný Nápoj.

Rochester Ginger je tradičný nealkoholický zázvorový nápoj, pripravený podľa receptu z čias Charlesa Dickensa. Bez potreby alkoholu poskytuje jemný, čistý a osviežujúci zážitok, ktorý pretrváva.

Základom je zázvor, ktorý okrem výnimočnej chuti a povzbudivej sily pôsobí priaznivo aj na naše zdravie. Unikátna kombinácia bazových kvetov, prvosienky a hrozienok vytvára dokonalý chuťový zážitok.

Podáva sa pri izbovej teplote. Je bezlepkový a vhodný aj pre vegánov.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií