fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rock pod kameňom priniesol nezabudnuteľný zážitok nielen rockovým fanúšikom!

Máte tip? napíšte nám mailom

14. ročník festivalu Rock pod kameňom priniesol veľké množstvo zábavy, tvrdej rockovej muziky a perfektný hudobný zážitok s kapelami ako: Kabát, Within Temptation, Dirkschneider, Wanastowi Vjecy, Peter Nagy, Aleš Brichta, Rage, Primal Fear, Doro a ostatní.

Prvý deň začal hneď na plné obrátky. Úvod festivalu otvorila kapela S.P.L.N a po nej vystúpila kapela Dereš. Legendárna kapela Wanastowi Vjecy na festival priniesla pohodovú atmosféru a svojimi pesničkami rozospievala dav hostí, ktorí sa už nevedeli dočkať headlinerov prvého večera. Štafetu prebrala známa holandská kapela Within Temptation, kde výrazná speváčka očarila svojim nádherným rockerským hlasom. Po nich prišla dlho očakávaná a podľa nášho názoru najznámejšia kapela festivalu – KABÁT. Chlapi zo skupiny nič nenechali na náhodou a rozprúdili tvrdú rockovú zábavu so skladbami, ako Corrida, Banditi di Praga, Burlaci, Dole v dole či Kdoví jestli. Nie len tieto skladby si pospevovali asi všetci návštevníci už legendárneho festivalu na sninských rybníkoch. Bodku za prvým večerom spravila skupina Dymytry.

13925528_761596410648351_3567496849182820633_o

Druhý deň začal jemným popíjanim piva po včerajšej tvrdej zábave pri kapelách Roksound, Narttu, Wishmasters a Symfobia. Kapela Limetal pridala na festivalových obrátkach a ponúkla skvelú show pre oddýchnutých divákov. Po nej nasledovala kapela Bijouterrier, ktorá festival na sninských rybníkoch už dobre pozná. Na menej rockové vystúpenie Petra Nagya sa opäť naplnil celý amfiteáter. Jeho pesničky si zaspievali všetky vekové kategórie. Najväčší ohlas však zožala pesnička s názvom Poďme sa zachrániť. Rockovo naladených fanúšikov ešte viac uspokojil skvelý Aleš Brichta. Pod rúškom tmy a v žiary reflektorov vystúpila nemecká kapela Dirkschneider, na ktorú sa publikum dokonale vybláznilo. Koniec druhého rockového dňa patril slovenskej kapele Konflikt.

Prečítajte si tiež:
Slovenská ľudovka sa dostala pod ruky Japoncom. Slovenčina v ich prevedení je SUPER! :-)

rock_pod_kameňom00009

Posledný deň rockového predstavenia začal v podaní kapely Dogma Inc. Po nich sa predstavili slovenské kapely Meredith a Nocontrol, s ktorými sa nám podarilo spraviť rozhovor, ktorý uverejníme na našej webovej stránke. Letné počasie prialo počas celého festivalu, a preto sme si mohli vychutnať aj kapely Mahagon a Rawenclaw. Tretí deň bol v znamení nemeckých headlinerov, ktorí ukázali show, na akú sa nezabúda. Kapelám Phantom 2, Rage, Primal Fear a Doro odovzdali fanúšikovia svoju poslednú energiu a rozbalili to naplno. O ukončenie trojdňového rockového festivalu sa postarala slovenská skupina Karpina.

rock_pod_kameňom00018

Rock pod kameňom 2016 utvrdil fanúšikov o tom, že prísť sem sa naozaj oplatilo. Tešíme sa aj na ďalší ročník!

Celý fotoreport z festivalu si môžete pozrieť na našom Facebooku – Album – Rock pod kameňom 2016

Krátke video z festivalu

Zdroj: Redakcia Klocher.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií