fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rockstar Games na tanieri servírujú jeden z najbohatších svetov súčasnej generácie

Máte tip? napíšte nám mailom

Rockstar Games latku neposunuli, oni ju vystrelili z kanóna.

V hernom priemysle je žáner western dobre známy, ale, žiaľ, v poslednom čase ho žiaden významný príspevok neobohatil. Z histórie si môžeme pripomenúť tituly ako Call of Juarez s pokračovaním Bound in Blood či Gunslinger, ťahový Hard West alebo pôvodný Red Dead Redemption.

Hra zasadená do ťažkých začiatkov 20. storočia na americkom divokom západe. Kreatívny proces spočíval na ramenách ľudí zo štúdia Rockstar Games, ktorí utkveli hráčom v pamäti ako autori jedných z najznámejších herných kúskov, a to napríklad série Grand Theft Auto či Max Payne, a ďalej titulmi ako L.A. Noire, Bully, Midnight Club alebo kontroverzného Manhuntu.

Red Dead Redemption ponúkol unikátny kovbojský zážitok v prostredí RAGE engineu, ktorý si Rockstar Games vyvinul pre svoje hry sám. Hra vyšla v roku 2010, dva roky po Grand Theft Auto IV. Aj preto vyvolávala pocit, akoby sa hráč ocitol v univerze GTA, ale na divokom západe. A Rockstar trafil klinec po hlavičke.

Metacritic udelil RDR 95 bodov zo 100 a zároveň získala množstvo ocenení, medzi inými Hra roku, Najlepšia použitá technológia, Najlepší zvuk, a podobne.

Prečítajte si tiež:
Slovensko je skutočne nádherná krajina! Presvedčia ťa o tom aj tieto dychberúce zábery

Po ôsmich rokoch prichádza oficiálne pokračovanie s označením Red Dead Redemption 2. V čase sa síce vracia späť, ale svojimi kvalitami rozhodne kráča míľovými krokmi dopredu. Embargo na recenzie sa skončilo a hra si už teraz odnáša veľmi vysoké čísla (97/100). Vyzerá, že to bude naozaj dôstojný nasledovník svojho predchodcu.

Potenciál po vzore predchodcu

Recenzenti oceňujú obrovskú mieru interaktivity a hĺbku, do akej je titul prepracovaný. Mapa je, samozrejme, rozsiahlejšia, než to bolo v predchádzajúcom diele. Je však nutné ju vyplniť tak, aby nešlo len o pusté bezduché prostredie, ktoré nikto nechce skúmať a tráviť v ňom čas.

Autori z Rockstaru na tanieri servírujú jeden z najbohatších svetov súčasnej generácie plný unikátnych dobrodružstiev so silným príbehom, nezabudnuteľnými charaktermi s prvotriednym voice actingom, bezkonkurenčným soundtrackom a obľúbenými, no zároveň vylepšenými mechanikami z pôvodného RDR.

Na vývoji titulu pracovalo spolu 3023 osôb a kvôli svojej veľkosti príde na dvoch diskoch. Tá presiahne 100 gigabajtov a inštalácia by mala zabrať úctyhodných 120 minút. Živý, dôkladne poprepájaný, fungujúci organizmus plný najrôznejších detailov, ponúkajúci hráčovi zábavu na desiatky hodín. Red Dead Redemption 2 má v sebe obrovský potenciál sa po vzore svojho predchodcu opäť stať hrou roka. Ide o najambicióznejší a zrejme aj najúspešnejší projekt štúdia Rockstar Games.

Prečítajte si tiež:
Poľsko má prvú cyklotrasu, ktorá v noci vyžaruje svetlo
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií