fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rodinné podniky čakajú od budúceho roka zmeny, štát zlepší ich podmienky

Registrovaný rodinný podnik bude povinný najmenej 12 % zo zisku po zdanení použiť na posilnenie svojich vnútorných a vonkajších vzťahov.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.12.2022 (Webnoviny.sk) – Od začiatku budúceho roka sa v zákone o sociálnej ekonomike konkrétnejšie upraví definícia rodinného podniku.

Novelou zákona sa definujú určujúce znaky rodinného podniku, medzi ktorými je predovšetkým existencia rodinných väzieb. Evidenciu rodinných podnikov bude viesť ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Registrovaný rodinný podnik bude povinný najmenej 12 % zo zisku po zdanení použiť na posilnenie svojich vnútorných a vonkajších vzťahov. Pôjde najmä o vzdelávanie, dôchodkové zabezpečenie, či rekreačné pobyty členov spoločnej rodiny a zamestnancov registrovaného rodinného podniku.

Časť zo zisku tiež môže smerovať na zdravotnú starostlivosť o členov spoločnej rodiny a zamestnancov registrovaného rodinného podniku, či sociálnu pomoc a starostlivosť o členov spoločnej rodiny.

Viac k témam: Novela zákona, rodinný podnik
Zdroj: Webnoviny.sk – Rodinné podniky čakajú od budúceho roka zmeny, štát zlepší ich podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií