fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Festival v Česku pohoršil verejnosť. Deti tu maľovali po poníkovi a päťročný chlapček prišiel o život

Rodinný festival v Česku priniesol tragédiu i nevhodné správanie sa k zvieratám…

V českom Šiklovom mlýne, konkrétne v zábavnom parku Šikland, sa konal rodinný festival, ktorý mal byť plný hier a zábavy. Celé sa to tam ale zvrtlo. Deti tu totiž kreslili po jednom z poníkov. Zviera im tak slúžilo ako plátno, na ktoré malí návštevníci kreslili srdiečka, rôzne škrny alebo písali svoje mená. Zábery úbohého zvieraťa sa dostali aj na facebookovú stránku STOP týrání – tvrdší tresty, kde vyvolali búrlivú diskusiu o tom, že sa jedná o týranie.

Zdroj: Blesk

Na to, či skutočne maľovanie na poníka možno považovať za týranie odpovedala aj veterinárka Markéta Petráňová, ktorá sa špecializuje práve na kone a poníky. “Nenazvala by som to týraním. Kone a poníky, ktoré sú trénované a zvyknuté na deti, musia byť veľmi pokojné,” vysvetľuje Petráňová. Takéto trénované zvieratá, sú zvyknuté na kdečo – napríklad pri hippoterapii musia vydržať aj skutočne nepríjemné situácie.

Zdroj: Blesk

“Za hranicou je ale maľovanie okolo očí. To je vyložene nebezpečné, i keď ide len o potravinársku farbu,” tvrdí veterinárka. Podľa jej slov totiž poníky, rovnako ako ľudia, môžu dostať zápal očných spojiviek. Pozor treba dávať aj ja ich slabiny, pretože sa jedná o veľmi citlivé miesto. Držať by sme ich nemali držať ani za hlavu.

“Keby tomu poníkovi niečo vadilo, dal by to najavo, pohrýzol by ich, staval by sa na zadné a kopal,” dodala Petráňová, ktorá zároveň vyzvala rodičov, aby svojim deťom vysvetlili, že maľovať na zvieratá nie je bežné, ak by totiž prišli k zvieraťu, ktoré na také niečo nie je zvyknuté, mohol by nastať veľký problém.

Zdroj: Blesk

Prevádzkovatelia zábavného areálu sa nakoniec ospravedlnili: “Veľmi sa ospravedlňujeme, v žiadnom prípade sme nekonali v zlom úmysle. Farby boli nezávadné potravinárske, ktoré sa používajú na maľovanie detí na tvár. V budúcnosti sa podobných aktivít striktne vyvarujeme.” 

V zábavnom parku však došlo aj k väčšej tragédii. O život tu prišiel len päťročný chlapček, ktorý zomrel pod kolesami vláčika.

 

 

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/554096/deti-pomalovaly-neboheho-ponika-neskutecne-tyrani-zvirete-hrmi-lide-na-facebooku.html

Foto: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/554096/deti-pomalovaly-neboheho-ponika-neskutecne-tyrani-zvirete-hrmi-lide-na-facebooku.html

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií