Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rodiny násilne deportových detí majú sťaženú situáciu, návrat im komplikuje obmedzenie na ruských hraniciach

Podľa ukrajinskej vlády do Ruska od začiatku vojny nelegálne deportovali viac ako 19 500 ukrajinských detí.

3.11.2023 (SITA.sk) – Obmedzenia pre Ukrajincov pri ceste do Ruska, ktoré Moskva uplatňuje od polovice októbra, sťažili ukrajinským rodinám snahu priviesť domov ich násilne deportované deti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinci vo veku nad 14 rokov už nemôžu na ruské územie prísť cez územie Estónska, Lotyšska, Litvy, Poľska alebo Fínska ale len cez moskovské letisko Šeremetievo.

Podľa predstaviteľov mimovládnych organizácií tieto nové obmedzenia negatívne vplývajú na snahu o návrat deportovaných ukrajinských detí. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje ruské vysielanie BBC.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Podľa ukrajinskej vlády do Ruska od začiatku vojny nelegálne deportovali viac ako 19 500 ukrajinských detí. K svojim rodinám sa doteraz vrátilo len 386 z nich.

Viac k témam: deportácie detí, Deportovanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rodiny násilne deportových detí majú sťaženú situáciu, návrat im komplikuje obmedzenie na ruských hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií