fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Roger Federer dostal vlnu kritiky od Grety Thunbergovej a aktivistov

Máte tip? napíšte nám mailom

Švajčiarska tenisová legenda Roger Federer po prvýkrát prehovorila o kritike od Grety Thunbergovej. Tá sa do Federera pustila kvôli jeho spolupráci so spoločnosťou Credit Suisse, v ktorej pôsobí ako ambasádor. Credit Suisse údajne finančne podporuje spoločnosti, ktoré investovali milióny eur do hľadania ložísk fosílnych palív. Podľa aktivistov takéto spoločnosti ruinujú životné prostredie.

Greta Thunbergová si spoločne s ostatnými aktivistami posvietila na tenistu Rogera Federera. Kritizujú jeho ambasádorskú pozíciu v spoločnosti Credit Suisse, ktorá finančne spolupracuje so spoločnosťami hľadajúce ložiská fosílnych palív. Demonštranti zaútočili na kanceláriu spoločnosti vo Švajčiarsku. Obliekli sa do tenisového oblečenia a na budovu hádzali tenisové loptičky, čím vyjadrili nesúhlas s Federerovou činnosťou.

Roger Federer, podporujete to?

Skupina klimatický aktivistov 350.org Europe nedávno uverejnila príspevok o protestoch v januári. Správu adresovali aj Federerovi. „Credit Suisse poskytla spoločnostiam, ktoré hľadajú nové ložiská fosílnych palív, 52 miliárd eur – Roger Federer, podporujete to?“ znie príspevok. Na koniec príspevku dodali hashtag „RogerWakeUpNow“. Zdieľala ho aj celosvetovo známa aktivistka Greta Thunbergová.

Prečítajte si tiež:
Omladnite na počkanie: Takto zatočíte s vráskami aj celulitídou!

Roger Federer dostal vlnu kritiky od Grety Thunbergovej a aktivistov

Nemôžem robiť všetko, odkázal Federer

V rozhovore pre švajčiarske noviny Tages Anzeiger Federer prvýkrát prehovoril o vlne kritiky. Uviedol, že túto privilegovanú pozíciu chcel od začiatku využiť na dialóg o dôležitých problémoch so svojimi sponzormi. „Keď pomáham jednému, som kritizovaný za to, že nepomáham aj druhému. Dosiahol som bod, kedy musím starostlivo premýšľať o tom, čo robím,“ priznala tenisová legenda.

Dodal, že nemôže byť všade a všetko robiť. „Som tiež otec a tenista,“ obhájil sa Federer. Uvedomuje si, že to môže zmeniť, zobrať mikrofón do ruky a venovať sa problémom, no nemôže to robiť neustále. „Je dôležité, aby ste si vybrali správne veci v správny čas a spravodlivo šírili svoje posolstvo. Nie útočiť na ostatných,“ vysvetlil Federer.

Exhibičný zápas na štadióne v Cape Town mal získať peniaze pre Nadáciu Rogera Federera, ktorá podporuje vzdelávanie v ranom detstve v šiestich juhoafrických krajinách vrátane Južnej Afriky. Vďaka zápasu nadácia získala 3,2 milióna eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií