Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Roger Federer dostal vlnu kritiky od Grety Thunbergovej a aktivistov

Švajčiarska tenisová legenda Roger Federer po prvýkrát prehovorila o kritike od Grety Thunbergovej. Tá sa do Federera pustila kvôli jeho spolupráci so spoločnosťou Credit Suisse, v ktorej pôsobí ako ambasádor. Credit Suisse údajne finančne podporuje spoločnosti, ktoré investovali milióny eur do hľadania ložísk fosílnych palív. Podľa aktivistov takéto spoločnosti ruinujú životné prostredie.

Pokračovanie pod reklamou

Greta Thunbergová si spoločne s ostatnými aktivistami posvietila na tenistu Rogera Federera. Kritizujú jeho ambasádorskú pozíciu v spoločnosti Credit Suisse, ktorá finančne spolupracuje so spoločnosťami hľadajúce ložiská fosílnych palív. Demonštranti zaútočili na kanceláriu spoločnosti vo Švajčiarsku. Obliekli sa do tenisového oblečenia a na budovu hádzali tenisové loptičky, čím vyjadrili nesúhlas s Federerovou činnosťou.

Roger Federer, podporujete to?

Skupina klimatický aktivistov 350.org Europe nedávno uverejnila príspevok o protestoch v januári. Správu adresovali aj Federerovi. „Credit Suisse poskytla spoločnostiam, ktoré hľadajú nové ložiská fosílnych palív, 52 miliárd eur – Roger Federer, podporujete to?“ znie príspevok. Na koniec príspevku dodali hashtag „RogerWakeUpNow“. Zdieľala ho aj celosvetovo známa aktivistka Greta Thunbergová.

Pokračovanie pod reklamou

Roger Federer dostal vlnu kritiky od Grety Thunbergovej a aktivistov

Nemôžem robiť všetko, odkázal Federer

V rozhovore pre švajčiarske noviny Tages Anzeiger Federer prvýkrát prehovoril o vlne kritiky. Uviedol, že túto privilegovanú pozíciu chcel od začiatku využiť na dialóg o dôležitých problémoch so svojimi sponzormi. „Keď pomáham jednému, som kritizovaný za to, že nepomáham aj druhému. Dosiahol som bod, kedy musím starostlivo premýšľať o tom, čo robím,“ priznala tenisová legenda.

Dodal, že nemôže byť všade a všetko robiť. „Som tiež otec a tenista,“ obhájil sa Federer. Uvedomuje si, že to môže zmeniť, zobrať mikrofón do ruky a venovať sa problémom, no nemôže to robiť neustále. „Je dôležité, aby ste si vybrali správne veci v správny čas a spravodlivo šírili svoje posolstvo. Nie útočiť na ostatných,“ vysvetlil Federer.

Exhibičný zápas na štadióne v Cape Town mal získať peniaze pre Nadáciu Rogera Federera, ktorá podporuje vzdelávanie v ranom detstve v šiestich juhoafrických krajinách vrátane Južnej Afriky. Vďaka zápasu nadácia získala 3,2 milióna eur.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií