fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rok 2019 bol aj smutný: Ktoré slávne osobnosti nás navždy opustili?

Máte tip? napíšte nám mailom

Hovorí sa, že isté sú iba dve veci – dane a smrť. Rok 2019 priniesol aj mnoho smútku. Navždy nás opustili viaceré slávne osobnosti. Poďte sa s nami pozrieť, s kým sa svet musel rozlúčiť.

Slávne osobnosti, ktoré nás navždy opustili v Česku

Slávne osobnosti sledujeme predovšetkým v médiách. Tešíme sa z ich úspechu a, samozrejme, smútime, keď nás opustia. Smrť maestra Karla Gotta bola pre mnohých ľudí šokom. Celé Česko a Slovensko plakalo, keď sa dozvedelo túto smutnú správu. Spevák tento rok oslávil 80. narodeniny, pričom bojoval so zákernou rakovinou lymfatických uzlín.

Český herec Václav Postránecký bol rodený zabávač a svoj talent dokázal v mnohých filmoch aj seriáloch. Šoumen Dan Nekonečný si ľudí získal žiarivými kostýmami a chytľavou hudbou. Jeho náhla smrť ľudí naozaj zaskočila. Rómska speváčka Věra Bílá plánovala veľkolepý hudobný návrat, namiesto neho však zomrela. Posledné zbohom dali Česi aj Václavovi Vorlíčkovi, Ludkovi Munzarovi či Jiřímu Pomeje.

Smrť prišla aj na Slovensko

Peter Ďuďo Dudák bol spevákom skupiny Hex. Vždy rozdával dobrú náladu a optimizmus. Žiaľ, tento rok zomrel vo veku 46 rokov. Osudnou sa mu stala rakovina pankreasu. Bojoval statočne, ale choroba bola silnejšia ako on. Samovražda talentovanej herečky Moniky Potokárovej je stále opradená rúškom tajomstva a nikto presne nevie, čo ju k tomuto činu priviedlo. Samovraždu si zvolila aj nadaná dokumentaristka Mária Rumanová, ktorej odchod veľmi zasiahol našu umeleckú scénu. Svet literatúry prišiel o Petra Glocka i Dušana Mitanu. Slávne osobnosti po sebe však zanechali diela, vďaka ktorým budú s nami navždy.

Prečítajte si tiež:
Mladí ľudia strávia pred obrazovkami vo svojom voľnom čase aj 7 hodín, odporúčajú sa dve

Smutno bolo aj vo svete

Len pred pár dňami sa objavila informácia o smrti speváčky skupiny Roxette. Krehká blondínka Marie Fredriksson podľahla rakovine. V decembri zomrel spevák Juice WRLD, a to len vo veku  21 rokov. Išlo zrejme o infarkt, čo je vzhľadom k veku veľmi prekvapivé. Paris Hilton prišla o svojho starého otca, hotelový magnát Barron Hilton zomrel v septembri. Tento rok naposledy vydýchol aj  Ric Ocasek z kapely The Cars. Vo svojej cele sa obesil finančník Jeffrey Epstein, ktorý bol obvinený z pohlavného zneužívania maloletých dievčat. Vo veku 75 rokov zomrel americký herec Max Wright, ktorého si pamätáme ako otca rodiny z obľúbeného seriálu Alf. Hollywoodska legenda Doris Dayová bola krásna blondínka so širokým úsmevom a zomrela ako 97-ročná. Zaplakali aj fanúšikovia Beverly Hills 90210, pretože mŕtvica ukončila život Luka Perryho. Samovraždu spáchal spevák The Prodigy, Keith Flint, ktorý vždy zaujal výstrednosťou.

Nechceme zabudnúť na žiadne slávne osobnosti. Zomreli herci, herečky, hudobníci, scenáristi, producenti, dramaturgovia, výtvarníci, návrhári. Každý z nich by si zaslúžil svoj vlastný článok za všetko, čo tomuto svetu priniesol. Všetci ho jednoducho urobili krajším. Česť ich pamiatke.

Prečítajte si tiež:
Táto modelka šokuje svojim vekom celý svet! Nebudeš chcieť veriť, že má toľko rokov!

Prečítajte si tiež:

Tragická smrť mladej ženy: Našli ju dobitú pod mostom Apollo

Zdroj:fdb.cz  pravda.sk   extra.cz  sme.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií