Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rokovania o členstve Ukrajiny v EÚ sa podľa fínskych politikov začnú v tomto roku

Do konca tohto týždňa bude pripravená správa o tom, ako kandidátske krajiny pokročili pri plnení požiadaviek na vstup do Európskej únie.

30.10.2023 (SITA.sk) – Rokovania medzi Európskou úniou (EÚ) a Ukrajinou o členstve v únii by sa mohli začať v decembri. Ako referuje web fínskej verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti Yle, na straníckom zasadnutí to povedal tamojší premiér Petteri Orpo.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Podľa mňa Ukrajina celkom dobre pokročila v plnení úloh, ktoré si stanovila (pre vstup do EÚ),“ povedal šéf fínskej vlády. Orpo podotkol, že do konca tohto týždňa bude pripravená správa o tom, ako kandidátske krajiny pokročili pri plnení požiadaviek na vstup do Európskej únie.

Fínska europoslankyňa Sirpa Pietikäinenová sa tiež domnieva, že je reálne, že sa začnú rokovania s Ukrajinou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Fínsky premiér, ukrajinské členstvo v EÚ, Vstup do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Rokovania o členstve Ukrajiny v EÚ sa podľa fínskych politikov začnú v tomto roku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií