Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Romana Tabák nebude kandidovať v parlamentných voľbách, chce byť europoslankyňou za Dankovu SNS

Poslankyňa tiež plánuje vo voľbách aktívne podporovať najstaršiu národnú stranu na Slovensku.

1.7.2023 (SITA.sk) – Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Romana Tabák (nezaradená, zvolená za OĽaNO) neplánuje kandidovať v septembrových predčasných parlamentných voľbách.

V najbližších voľbách do Európskeho parlamentu (EP) by však mala kandidovať za Slovenskú národnú stranu (SNS), a to do piateho miesta. Bude tak reflektovať ponuku predsedu SNS Andreja Danka. Tabák to uviedla v statuse na sociálnej sieti.

Boj s progresívnymi liberálmi

Poslankyňa tiež plánuje vo voľbách aktívne podporovať najstaršiu národnú stranu na Slovensku, za ktorú podľa nej kandiduje mnoho politikov a osobností z kresťanskej, sociálnej i národnej oblasti.

„SNS totiž vnímam ako politickú stranu, ktorá si zaslúži dôveru a veľa ľudí na kandidátke považujem za schopných politikov, „ktorí ustoja boj s progresívnymi liberálmi“,“ napísala Tabák v statuse.

Jej agendou bude šport

Zároveň, reflektujúc ponuku šéfa národniarov Andreja Danka, by mala poslankyňa Tabák posilniť v strane rozvoj športovej agendy, ktorá, ako uviedla, jej je osobitne blízka.

„Šport, rovnako ako kultúra, tvoria predpoklad pre rozvoj národnej hrdosti. Záleží mi na rozvoji detí zo všetkých sociálnych vrstiev,“ uzavrela.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Romana Tabák nebude kandidovať v parlamentných voľbách, chce byť europoslankyňou za Dankovu SNS © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií