Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozhodnutia ministra vnútra nie sú podľa Fica revanšom. Nech si spomenú, aké je to ráno o piatej vykopnúť dvere

Predseda vlády Robert Fico to skonštatoval po návšteve rezortu. 

30.10.2023 (SITA.sk) – Rozhodnutia o odvolaní policajných funkcionárov, ktoré urobil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, majú svoju vnútornú logiku a nie sú revanšom. Po návšteve rezortu to skonštatoval predseda vlády Robert Fico.

„Keď sa niekto sťažuje na revanš, nech si spomenie, aké je to ráno o piatej vykopnúť dvere,“ povedal Fico s tým, že cestou revanšu súčasná vláda nepôjde. „Pôjdeme cestou zákonnou. Pôjdeme cestou, ktorú si môžeme aj z hľadiska postavenia Slovenska dovoliť,“ dodal Fico.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok ešte minulý týždeň odvolal z funkcie policajného prezidenta Štefana Hamrana. Zároveň zrušil posty policajných viceprezidentov, čím prišli o miesto Hamranovi zástupcovia Branko Kišš a Damián Imre.

Viac k témam: Bývalý policajný prezident, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, predseda Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Rozhodnutia ministra vnútra nie sú podľa Fica revanšom. Nech si spomenú, aké je to ráno o piatej vykopnúť dvere © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií