Rozhovor s fitness dvojicou We lift together: Čo ich motivuje a ktorý z nich má hlavné slovo?

Rozhovor s fitness dvojicou We lift together: Čo ich motivuje a ktorý z nich má hlavné slovo?

Aké prekvapenie si pripravili Patris a Stanley pre svojich fanúšikov?

Tvrdia o sebe, že sú mladý posadnutý pár, ktorý spája jedna obrovská vášeň – FITNESS. Ich revírom je jedinečný park pri Vodnom diele Žilina, ich tempo je vždy 200 percentné a ich súpermi sú biely cukor, sedenie na gauči a lenivosť. (Sparring)partneri Patris a Stanley v rozhovore pre Klocher.sk porozprávali, čo ich motivovalo, ako to u nich funguje, ale napríklad aj to, aký názor majú na proteíny. A okrem toho exkluzívne prostredníctvom nášho portálu dávajú svojim fanúšikom na známosť, že približne o 2 týždne spustia do obehu dlho očakávané a žiadané prekvapenie! Limitovanú edíciu tričiek vlastnej značky, ktoré budú vyrobené na Slovensku.


Patris&Stanley


Začínali ste ako sparring partneri a postupne z toho vznikol vzťah. Koho nápadom bolo spoločné cvičenie a ako vlastne vznikol nápad na projekt We lift together?

Začali sme jednoducho mapovať svoj život. V posilke sme sa veľakrát okrem tréningu aj bavili a skúšali rôzne spoločné cviky. Stalo sa to naším “poslaním” a musíme povedať, nie je to len spoločná drina, ale aj motivácia, podpora, zábava a prehĺbenie vzťahu.

Má cvičenie so sparringom väčší efekt, ako keď človek cvičí osamote? Ako sa vám dvom zmenil život, keď ste začali cvičiť spolu, a nie každý sám?

Jednoznačne áno, so sparingom. Keď jeden nevládze, druhý ho podporí a práve to je na cvičení to najdôležitejšie. Neprestávať, keď už nevládzeme, ale ísť cez bolesť a vtedy to má najlepší efekt. A má to aj ďalšiu výhodu, občas keď jeden z nás nemá náladu, v posilke to vždy pri spoločnom tréningu opadne a odchádzame ruka v ruke vysmiati. 🙂 Ako sa nám zmenil život? Nemusíme si ísť do fitka od partnera oddýchnuť, ale konečne makáme s niekym, kto to vníma rovnako 🙂

Čo vás motivovalo k tomuto životnému štýlu? U niekoho zmenu vyžaduje stres, stereotyp, práca, úraz… Čo doviedlo k cvičeniu vás dvoch?

Jeden druhého. Stanley mal vždy vzťah k zdravému životnému štýlu, veď už cvičí cez 14 rokov a Patris hľadala neustály progres a napredovanie. Teraz, keď cvičíme spolu, navzájom sa motivujeme a posúvame vpred dennodenne.

We lift together

Mnoho ľudí necvičí, pretože si myslia, že pokiaľ sú chudí a nemajú zdravotné problémy, cvičiť nepotrebujú. Čo by ste povedali na takýto prístup, pokiaľ by ste sa s ním stretli? 

My športujeme takmer celý život, takže tento názor nám je cudzí. Treba brať do úvahy, aj keď je niekto “na prvý pohľad” chudý, môže mať v sebe vnútroorgánový tuk, ktorý je omnoho nebezpečnejší a to spôsobuje zdravotné problémy v budúcnosti.

Viem, že Patris cvičila pole dance – aký bol váš prvý dojem, keď ste sa o tomto športe dopočuli? Mnoho žien (i mužov) si totiž tento šport zamieňa s klubovým tancom pri tyči…

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Ženy, ktoré túžite po plochom brušku no neviete ako na to. Tento skvelý fit drink vám môže pomôcť

Odporúčam všetkým, čo to hovoria, vyskúšať si to. Potom budu mať úctu a rešpekt k babám, ktoré tento šport dokonale ovládajú 🙂

Obaja pracujete ako tréneri. Aj napriek tomu, že konkurencia je veľká, pretože v Žiline je viacero špičkových trénerov, ste v kontakte, resp. spolupracujete aj s trénermi z iných fitness centier alebo projektov? 

Konkurencia je síce veľká, ale snažíme sa odlíšiť a byť originálni. Snažíme sa prezentovať reálny život zamilovaného fitness páru, čo znamená, že nemusia sa dvaja v posilke obchádzať so slúchadlami v ušiach, ale makať spoločne a jeden druhému navzájom pomôcť. Naše pôsobisko Extreme park Žilina má široký záber v oblasti telesného rozvoja. Takže poskytuje využitie rôznych tréningových metód. A pracujeme iba tu : )

Kto nepozná proteín, akoby vo svete športu ani nebol. Preferujete proteíny vo forme nápojov a výživových doplnkov alebo skôr tie, ktoré sú obsiahnuté v jedle? 

Na začiatok treba uviesť, že doplnky výživy nie sú náhradou pestrej stravy. Máme to aj v názve 🙂 Ľudia žijú v unáhlenej dobe a nenájdu si čas pripraviť nutrične kvalitné jedlo. My si volíme tú druhú, náročnejšiu cestu, všetky výživné látky telu dodávame len zo stravy 🙂 neverili by ste, však ? 🙂 … Akurát, z času na čas proteín použijeme do koláča a podobne 🙂

we lift together2

Vaše recepty sú dôkazom toho, že variť zdravo sa dá z dostupných surovín, veľmi chutne, rýchlo a jednoducho, či už ide o sladké alebo slané jedlá. Sú to vaše vlastné recepty alebo ich len nájdete, vyskúšate a posúvate ďalej, k ďalším ľuďom?

Niekedy sa inšpirujeme z rôznych kuchárok, často aj nezdravých a snažíme sa recepty prerobiť na zdravé jedlo, ktoré je aj nutrične plnohodnotné.

Ako vyzerá váš bežný deň? Tipujem, že 50% dňa trávite cvičením a zvyšok tvorí varenie, jedenie a spánok… Alebo? 🙂  

Skoro si to trafila 🙂 Áno, niekedy by sa dal náš deň charakterizovať 3 slovami, “cvičenie, strava, oddych” 🙂 ale do toho treba započítať aj pracovné stretnutia, natáčanie videoreceptov a rozvoj značky 🙂

Žijete spolu, cvičíte spolu. Neleziete si občas na nervy? Čo vás na tom druhom dokáže dokonale vytočiť?   

Hmmmm, nechceš to mať ako osobitný článok 🙂 ? Obidvaja sme silné osobnosti, ktoré sa radi presadzujú, ale zatiaľ nebol problém, ktorý by sme nevyriešili. 🙂

Kto z vás dvoch má hlavné slovo? Prevažuje ženský zákon alebo mužské slovo? 

Prevažuje mužský zákon a ženské slovo 🙂 Heh, ale nie, v každej oblasti sa to líši a vždy sa snažíme dôjsť ku kompromisom 🙂

Zdroj: We lift together  foto:  facebook.com  welifttogether.com

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*