fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozhovor s fitness dvojicou We lift together: Čo ich motivuje a ktorý z nich má hlavné slovo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Aké prekvapenie si pripravili Patris a Stanley pre svojich fanúšikov?

Tvrdia o sebe, že sú mladý posadnutý pár, ktorý spája jedna obrovská vášeň – FITNESS. Ich revírom je jedinečný park pri Vodnom diele Žilina, ich tempo je vždy 200 percentné a ich súpermi sú biely cukor, sedenie na gauči a lenivosť. (Sparring)partneri Patris a Stanley v rozhovore pre Klocher.sk porozprávali, čo ich motivovalo, ako to u nich funguje, ale napríklad aj to, aký názor majú na proteíny. A okrem toho exkluzívne prostredníctvom nášho portálu dávajú svojim fanúšikom na známosť, že približne o 2 týždne spustia do obehu dlho očakávané a žiadané prekvapenie! Limitovanú edíciu tričiek vlastnej značky, ktoré budú vyrobené na Slovensku.

Patris&Stanley


Začínali ste ako sparring partneri a postupne z toho vznikol vzťah. Koho nápadom bolo spoločné cvičenie a ako vlastne vznikol nápad na projekt We lift together?

Začali sme jednoducho mapovať svoj život. V posilke sme sa veľakrát okrem tréningu aj bavili a skúšali rôzne spoločné cviky. Stalo sa to naším “poslaním” a musíme povedať, nie je to len spoločná drina, ale aj motivácia, podpora, zábava a prehĺbenie vzťahu.

Má cvičenie so sparringom väčší efekt, ako keď človek cvičí osamote? Ako sa vám dvom zmenil život, keď ste začali cvičiť spolu, a nie každý sám?

Jednoznačne áno, so sparingom. Keď jeden nevládze, druhý ho podporí a práve to je na cvičení to najdôležitejšie. Neprestávať, keď už nevládzeme, ale ísť cez bolesť a vtedy to má najlepší efekt. A má to aj ďalšiu výhodu, občas keď jeden z nás nemá náladu, v posilke to vždy pri spoločnom tréningu opadne a odchádzame ruka v ruke vysmiati. 🙂 Ako sa nám zmenil život? Nemusíme si ísť do fitka od partnera oddýchnuť, ale konečne makáme s niekym, kto to vníma rovnako 🙂

Prečítajte si tiež:
Kyslíková terapia pomohla Julianne v čase ťažkej choroby: V čom spočíva výnimočnosť oxyterapie? (ROZHOVOR)

Čo vás motivovalo k tomuto životnému štýlu? U niekoho zmenu vyžaduje stres, stereotyp, práca, úraz… Čo doviedlo k cvičeniu vás dvoch?

Jeden druhého. Stanley mal vždy vzťah k zdravému životnému štýlu, veď už cvičí cez 14 rokov a Patris hľadala neustály progres a napredovanie. Teraz, keď cvičíme spolu, navzájom sa motivujeme a posúvame vpred dennodenne.

We lift together

Mnoho ľudí necvičí, pretože si myslia, že pokiaľ sú chudí a nemajú zdravotné problémy, cvičiť nepotrebujú. Čo by ste povedali na takýto prístup, pokiaľ by ste sa s ním stretli? 

My športujeme takmer celý život, takže tento názor nám je cudzí. Treba brať do úvahy, aj keď je niekto “na prvý pohľad” chudý, môže mať v sebe vnútroorgánový tuk, ktorý je omnoho nebezpečnejší a to spôsobuje zdravotné problémy v budúcnosti.

Viem, že Patris cvičila pole dance – aký bol váš prvý dojem, keď ste sa o tomto športe dopočuli? Mnoho žien (i mužov) si totiž tento šport zamieňa s klubovým tancom pri tyči…

Odporúčam všetkým, čo to hovoria, vyskúšať si to. Potom budu mať úctu a rešpekt k babám, ktoré tento šport dokonale ovládajú 🙂

Obaja pracujete ako tréneri. Aj napriek tomu, že konkurencia je veľká, pretože v Žiline je viacero špičkových trénerov, ste v kontakte, resp. spolupracujete aj s trénermi z iných fitness centier alebo projektov? 

Konkurencia je síce veľká, ale snažíme sa odlíšiť a byť originálni. Snažíme sa prezentovať reálny život zamilovaného fitness páru, čo znamená, že nemusia sa dvaja v posilke obchádzať so slúchadlami v ušiach, ale makať spoločne a jeden druhému navzájom pomôcť. Naše pôsobisko Extreme park Žilina má široký záber v oblasti telesného rozvoja. Takže poskytuje využitie rôznych tréningových metód. A pracujeme iba tu : )

Kto nepozná proteín, akoby vo svete športu ani nebol. Preferujete proteíny vo forme nápojov a výživových doplnkov alebo skôr tie, ktoré sú obsiahnuté v jedle? 

Prečítajte si tiež:
Smutné správy spod najvyššieho vrchu Európy: slovenský horolezec Maroš Červienka je už viac ako týždeň nezvestný!

Na začiatok treba uviesť, že doplnky výživy nie sú náhradou pestrej stravy. Máme to aj v názve 🙂 Ľudia žijú v unáhlenej dobe a nenájdu si čas pripraviť nutrične kvalitné jedlo. My si volíme tú druhú, náročnejšiu cestu, všetky výživné látky telu dodávame len zo stravy 🙂 neverili by ste, však ? 🙂 … Akurát, z času na čas proteín použijeme do koláča a podobne 🙂

we lift together2

Vaše recepty sú dôkazom toho, že variť zdravo sa dá z dostupných surovín, veľmi chutne, rýchlo a jednoducho, či už ide o sladké alebo slané jedlá. Sú to vaše vlastné recepty alebo ich len nájdete, vyskúšate a posúvate ďalej, k ďalším ľuďom?

Niekedy sa inšpirujeme z rôznych kuchárok, často aj nezdravých a snažíme sa recepty prerobiť na zdravé jedlo, ktoré je aj nutrične plnohodnotné.

Ako vyzerá váš bežný deň? Tipujem, že 50% dňa trávite cvičením a zvyšok tvorí varenie, jedenie a spánok… Alebo? 🙂  

Skoro si to trafila 🙂 Áno, niekedy by sa dal náš deň charakterizovať 3 slovami, “cvičenie, strava, oddych” 🙂 ale do toho treba započítať aj pracovné stretnutia, natáčanie videoreceptov a rozvoj značky 🙂

Žijete spolu, cvičíte spolu. Neleziete si občas na nervy? Čo vás na tom druhom dokáže dokonale vytočiť?   

Hmmmm, nechceš to mať ako osobitný článok 🙂 ? Obidvaja sme silné osobnosti, ktoré sa radi presadzujú, ale zatiaľ nebol problém, ktorý by sme nevyriešili. 🙂

Kto z vás dvoch má hlavné slovo? Prevažuje ženský zákon alebo mužské slovo? 

Prevažuje mužský zákon a ženské slovo 🙂 Heh, ale nie, v každej oblasti sa to líši a vždy sa snažíme dôjsť ku kompromisom 🙂

Zdroj: We lift together  foto:  facebook.com  welifttogether.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií