fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozhovor s Matejom Zrebným: Viem, že tu ešte spravíme riadny bordel!

Máte tip? napíšte nám mailom

#somZrebnýNieŽrebný

Obľúbený. Vtipný. Zhovorčivý. Matej Zrebný nám v rozhovore prezradil, ako vznikajú jeho videá, ako sa k nemu zachovala jeho rodina a kamaráti, čo hovorí na kritiku, koľko banánov zje za deň a mnohé ďalšie zaujímavé veci!

Na Youtube aj na Facebooku máš obrovské zastúpenie fanúšikov, čo je za pomerne krátku dobu, čo si na výslní skvelé číslo. Venoval si sa točeniu alebo práci s filmom, či videom aj pred tým, ako si začal s vines videami?

Obrovským zástupom by som to ešte nenazval, ale začína nás evidovať slušný počet ľudí, čo si veľmi cením. Mám už 3 roky svoju firmu, ktorá sa venuje fotkám a videu, takže technika a kamera bola vyriešená, keďže točím už niečo cez 6 rokov. Tí, čo ma poznajú dlhšie vedia, že som občas hodil na môj profil na FB nejaké crazy video. Začalo sa to hrotiť uletenými videami z fitka, po ktorých nasledovala kompilácia DubSmashu. Následne som ľuďom na konci videa sľúbil, že ak to bude mať veľkú odozvu, tak budem častejšie točiť takéto srandy. Odozva bola naozaj nečakane veľká, tak som začal uvažovať o koncepte ako splniť svoj sľub. Napadlo mi, že začnem robiť s pár mojimi kamošmi vine videá. Začali sme v priebehu 3 mesiacov každý štvrtok a nedeľu vyhadzovať von pár sekundové videá, ktoré mali celkom slušnú odozvu a videnia.

Ako reagovalo tvoje okolie (rodina, priatelia, spolužiaci) na to, že točíš vines?

Doteraz mi to moje bývalé okolie, kde som žil, nevie odpustiť. Nedokážu prijať fakt, že som začal robiť štýl týchto videí a z nejakého dôvodu im to prekáža. Z ničoho nič len tak. Poznali Mateja Zrebného, ktorý pred tým fotil, točil a žil úplne iný život ako teraz. V 90% keď vidím nejaký negatívny komentár je to od niekoho z okolia, kde som predtým žil. Malé mesto, čiže pre mňa najvýraznejší krok bol odsťahovať sa z mesiaca na mesiac do Bratislavy. Určite sa nájde veľký počet fanúšikov, ktorí ma poznali aj pred tým a zapáčila sa nám naša práca, ale najväčšie uznania dostávame určite od ľudí, ktorí ma nepoznali v minulosti. Čo sa týka rodiny, tak mama s otcom čekujú všetko pravidelne. Vždy keď prídem po čase domov, tak začnú rozoberať videjka a bavia sa na nich. Haha

Si typ človeka, ktorého negatívne názory ľudí nakopnú a povzbudia, no nevenuje im zbytočnú pozornosť alebo skôr ten, čo sa po takejto spätnej väzbe zamýšľa, kde spravil chybu a prečo sa niekomu video nepáčilo?

Vieš, keď mi napíše nejaký človek, ktorý mi dá konštruktívnu kritiku a poradí nám a my sa na ďalšom natáčaní zamyslíme, že áno, toto tam už netreba, áno ten zvuk treba vyriešiť inak atď., tak to beriem. Ale keď niekto napíše že sme trápni kopiranti a pripojí k tomu nadávky všeho druhu, tak sa len na tom smejem. Ale to hlavne v začiatkoch. Teraz tej negatívnej kritiky už moc neevidujem, ale občas sa stane, že niekto niečo napíše. Je jasné, že každé video sa nemôže páčiť každému. Držíme si ten náš podpis, ale každé video je vždy iné a zasiahne inú skupinu ľudí. V 90% ale keď ukážem niekomu novému, čo robíme, tak to ocenia a páči sa im to, čo nás veľmi motivuje.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Pedofília na Slovensku je alarmujúca! Myslíte si, že vás sa netýka?

videos

Ako dlho trvá natáčanie jedného videa?

Každé natáčanie je iné. Niektoré celý deň, niektoré menej, no viem, že sme ešte pod 5 hodín natáčania nešli. Zdĺhavá býva vo veľa prípadoch aj následná postprodukcia, ktorú robím vždy ja.

Neuvažoval si niekedy o tom, že by si v budúcnosti svoju tvorbu presunul aj na televízne obrazovky? Jedna baba začala s videom o kunách a dotiahla to až do svojej šou v televízií…

TV nesleduje toľko mladých, ktorí sú naša cieľovka. Sleduje ju odlišná komunita ľudí ako YouTube, takže si myslím, že my máme miesto tu a budeme sa snažiť to tlačiť najviac ako to pôjde.

Vo svojich videách vystupuješ spoločne s Lukášom Frlajsom. Ako ste sa spoznali a koho nápad bola spoločná tvorba?

Spoznali sme sa u  jedného nášho kamoša na byte v novembri minulý rok. Vtedy som točil ešte len tie pársekundové videá cca mesiac a pol. Ukázal som mu, čo robíme a ku podivu sa k tomu nevyjadril negatívne. Potom som zistil, že sa venuje herectvu a dabingu a hneď tam mi napadlo, že niekedy niečo musíme spolu vymyslieť. Veci sa začali hýbať, až keď som sa v januári presťahoval do BA a Lukáš sa zúčastnil na jednom natáčaní, kde sme zistili, že by to mohlo fungovať. V ďalšom videu si už zahral a pamätám si to doteraz, že po natáčaní sme sa tak začali baviť, že to by sme to mohli spolu skúsiť. Ehm… točiť tie videá myslím, haha, no a funguje to dodnes. Scenáre tvoríme spoločne a veľmi sa dopĺňame vo všetkom. No našou neoddeliteľnou zložkou je náš celý tím, ktorý tvoria naši TIP TOP kameramani Tomáš Mavrov a Martin Faragula a naša super produkčná Denisa Maličková. Sme ako power rangers 🙂 Každý máme nejakú schopnosť, ktorú ovládame najlepšie a keď sa všetci dáme dokopy, tak tvoríme to, čo vidíte na obrazovkách. Títo ľudia sa pre mňa stali momentálne najbližšími ľuďmi, lebo si všetci tak super rozumieme, že milujem dni, kedy točíme. Podľa tohto viem, že to nemôže byť náhoda, pretože nájsť tím ľudí, ktorí žijú naplno pre rovnaký zápal ako ty je najviac.

V nedávnom livestreame si práve s Lukášom polemizoval o rôznych zaujímavých témach… Neplánuješ robiť livestreamy častejšie?

Ľudí to baví a dávame im tam priestor priamo s nami komunikovať, takže určite ešte nejaké streamy budú.

Banány sú inšpirácia. Čo alebo kto ťa ešte inšpiruje pri námetoch na videá?

HaHa, banány sú super, denne ich zjem aspoň 5 a potom, keď ich jem mi napadajú rôzne námety, čiže ich musíme dať aj do videa chápeš, je to náš znak tag a je tam ešte hlbšia symbolika, ktorá láme stále ľuďom hlavy, ale to si necháme na neskoršie. Inšpiráciou nám je samotný život. Idem von, do mesta na párty, medzi kamošmi. Len pozorujem situáciu a zapisujem si témy, námety, ktoré sa mi práve odohrali pred očami. Potom sa s Lukášom vždy u mňa stretneme a snažíme sa tento námet poňať našou vtipnou formou. Najviac sa bavím na tom, že keď si s Lukášom dohodneme konkrétny námet, na ktorý ideme vymýšľať scenár a popri tom sa zasekneme, že sme vymysleli už scenár na 2 ďalšie videá, ktoré s tým vôbec nesúvisia a k tomu, čo máme točiť najbližšie, máme len názov dokumentu 🙂 

Ako a prečo vlastne vznikla postava presláveného Banánu?

Prečítajte si tiež:
93 FAKTOV o kráľovnej Alžbete II., ktorá má 93. rokov

Pretože banány sú super a sú veľmi zdravé pre život, takže sme chceli mať niečo zdravé vo videách, tak sme do toho navliekli nášho kamoša Edyna, chápeš, pretože v banánoch sú vitamíny, tak ich pekne papajte.

Má Mgr. Martin Žrebný z Lesníckej fakulty aj nejaké hviezdne maniere? 🙂 🙂 Inak toto ti ako mohlo napadnúť? 🙂

Pozerám, že ti neunikol, ani tento môj vtípek 🙂 #somZrebnýNieŽrebný. No úprimne, na výške som nikdy nebol. Počkať, vlastne jeden semester, ale to sa asi nepočíta. Haha no a tie hviezdne maniere? Začínam sa pomaly stretávať aj viac so známejšími ľuďmi a vždy ma poteší, keď je niekto naozaj známy a správa sa ako obyčajný týpek / holka, ktorého / ktorú som práve spoznal. To ale prichádza vekom. Keď príde k niekomu sláva rýchlo a v mladom veku, tak poväčšine je to dosť nebezpečné. Vedel by som vymenovať nejeden prípad. Na toto si dávam veľký pozor a nie som taký typ, že by ma niečo takéto pohltilo a uletel si. Práveže teraz ma najviac poteší, keď ma niekto zastaví a chce fotku alebo povie, že pozná naše videá a fest si ich ide. TOP pocit pre mňa, keď vidím reálne ten feedback od ľudí + že sa ma neboja osloviť. Myslím si ale, že som sa konečne našiel a môj život sa za pol roka zmenil, tak výrazne, že som prešiel do paralelného sveta tej osoby, ktorou som vždy chcel byť a ktorú som si predstavoval v mojej mysli, pretože to čo je v hlave a čomu veríte sa vám aj naozaj deje. Jednoducho som tomu uveril. Ja som stále taký istý ako ma poznali moji kamoši, aj keď starých kamoškov už vídavam menej, no nezabúdam na nich. Momentálne som ale šťastný. Mám pri sebe tých najlepších ľudí a viem, že tu ešte spravíme riadny bordel. Ste na to pripravení kamoši?

Veľké ďakujem pre vás všetkých, ktorí nás podporujete. Ste naozaj TOP!

Zrebný

Zdroj: Matej Zrebný Foto: facebook.com Viac: instagram.com/matejzrebny   facebook.com/MatejZrebny  Snap: matejzrebny

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií