fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozhovor princa Williama a Kate Middleton o pandémii koronavírusu

Princ William a Kate Middleton sa v zriedkavom rozhovore pre BBC News otvorili o tom, ako sa kráľovská rodina vyrovnáva s karanténou.

Máte tip? napíšte nám mailom

Princ William a Kate Middleton poskytli výnimočný rozhovor o pandémii koronavírusu zo svojho domu v Norfolku. Vojvoda z Cambridge povedal, že robíme „všetko, čo je v našich silách“, aby zabezpečili ochranu kráľovnej a princa Filipa počas pandémie koronavírusu.

Princ William a Kate Middleton poskytli rozhovor pre BBC z ich domu v Norfolku
Princ William a Kate Middleton poskytli rozhovor pre BBC z ich domu v Norfolku

Na otázku, ako sa cítil, keď minulý mesiac diagnostikovali COVID-19 jeho otcovi, princovi Charlesovi, William povedal:

„Vekovo sa hodí do ohrozenej skupiny, takže som sa najskôr trochu obával. Ale môj otec mal za tie roky veľa infekcií na hrudníku, nachladnutie a podobné veci.Takže som si pomyslel, že ak to niekto porazí, bude to on.“ povedal. „A vlastne mal aj šťastie. Mal iba mierne príznaky.”

„Myslím, že najťažšiou vecou pre neho bolo zastaviť sa a nebyť schopný ísť na čerstvý vzduch a ísť na prechádzku. Je to šialený chodec, miluje chôdzu. Bolo to dosť ťažké aj pre jeho duševné zdravie, keďže nemohol ísť von na prechádzky,“ dodal William.

Princ z Walesu sa zotavil z COVID-19 minulý mesiac po tom, čo strávil sedem dní v izolácii v jeho škótskom rekreačnom dome blízko hradu Balmoral. Podľa predstaviteľov Clarence House pokračoval v práci z domu, zatiaľ čo pociťoval mierne príznaky ochorenia.

Ako sa snažia „chrániť“ svojich prarodičov počas pandémie

„Je zrejmé, že veľmi starostlivo premýšľam o svojich starých rodičoch, ktorí sú vo veku, v ktorom sú.” dodal William. “A robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme sa uistili, že sú izolovaní a chránení pred pandémiou.”

Kráľovná, ktorá tento mesiac bude mať 94 rokov, sa v súčasnosti izoluje na zámku Windsor – najväčšom obývanom zámku na svete – so svojím manželom princom Filipom.

Prečítajte si tiež:
Čo a ako polícia kontroluje pri prejazde hraníc okresov?
Kráľovná a princ Filip
Kráľovná a princ Filip

Po tom, čo Buckinghamský palác potvrdil, že jej personál sa nakazil ešte pred tým, ako minulý mesiac odišla z Londýna do Windosoru, došlo aj k obavám o zdravie Jej Veličenstva.

Hoci kráľovná naďalej plní úradné povinnosti z kráľovského sídla, 98-ročný Filip odišiel z verejného života už v roku 2017. Princ trávil vianočné obdobie v Londýnskej nemocnici, kde bol liečený na svoje existujúce zdravotné ťažkosti.

„Znepokojuje ma hlavne, čo sa stane s mnohými zraniteľnými a vysokorizikovými ľuďmi, ktorí sa potenciálne budú musieť na nejaký čas izolovať. A dopad, ktorý to bude mať na nich a na rodiny po celej krajine, kým sa s tým vysporiadame,“ dodal William.

Pár porozprával aj o svojej rutine s princom Georgeom, princeznou Charlotte a princom Louisom

William a Kate sa podelili o to, ako vyzerá ich každodenná rutina, odkedy sa izolovali so svojimi deťmi, princom Georgeom (6), princeznou Charlotte (4) a princom Louisom. Ten budúci týždeň oslávi 2 roky.

„Boli to vzostupy a pády, podobne ako u mnohých rodín, ktoré sa izolujú samy. George je oveľa starší ako Louis,… ale sú si vedomí situácie. Nechcete ich vystrašiť a urobiť z toho príliš ohromujúci problém. Myslím si však, že je vhodné vysvetliť im to jednoduchým spôsobom a spôsobom primeraným ich veku,“ uviedla Middleton.

Cambridge rodina
Cambridge rodina

Povedala, že počas Veľkonočných sviatkov pokračovali v domácej výučbe s Georgeom a Charlotte, aj napriek tomu, že počas tohto obdobia by školy v Spojenom kráľovstve boli zvyčajne zatvorené.

„Nehovorte to deťom, ale my sme im vlastne výučbu ponechali aj cez sviatky,“ povedala. „Cítim sa trochu prísne. Deti majú toľko výdrže, úprimne, ani neviem odkiaľ.“

Dodali, že rodina sa neustále venuje aj činnostiam, medzi ktoré patrí stavanie stanu, varenie, pečenie a videochat s ostatnými členmi kráľovskej rodiny.

Prečítajte si tiež:
Gynekológ z nemocnice v Ružinove zatajil cestovateľskú anamnézu, nakazil aj kolegu

„Hovorili sme so všetkými rodinami online. Bol to skutočne dobrý spôsob, ako zostať v kontakte a navzájom sa vidieť,“ povedal William.

„Ako si dokážete predstaviť, mladšia generácia je trochu dôvtipnejšia. Myslím, že sa tam všetci postupne dostávame, aj rodina si už zvyká, že sa môžeme navzájom kontaktovať stlačením správnych tlačidiel a nepokaziť tak počítač na pol ceste.“

Vojvodkyňa dodala: „Myslím si, že tvoj otec, moji rodičia a naše rodiny takto naozaj radi udržiavajú kontakt s deťmi, pretože vedia, že je to naozaj ťažké.“

William a Kate zdôrazňujú potrebu nezanedbávať duševné zdravie

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge pokračujú v práci pre Spojené kráľovstvo z domu aj počas tohto obdobia, a to vrátane práce na ich duševnom zdraví.

Pár narozprával aj krátku televíznu reklamu pre organizáciu „Na každej mysli záleží“. Je to online platforma vyvinutá NHS s cieľom pomôcť verejnosti s duševným zdravím.

„Mnoho ľudí možno ešte do teraz nemuselo nevyhnutne toľko premýšľať o svojom duševnom zdraví. No v tejto situácii to pomerne rýchlo dobiehajú,” povedal William BBC.

„Myslím, že najdôležitejšou vecou je rozprávanie, vždy sa podceňuje, ako veľmi môže rozprávanie pomôcť.“

„Dôraz bol vždy kladený na fyzickú pohodu,“ dodala Middleton. „Síce aj tá je veľmi dôležitá, nesmieme však zabudnúť ani na našu duševnú pohodu.“

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj insider.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií