fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozlúčte sa s letom: TOTO sú netradičné kúpaliská, kde sa okúpete za pár eur

Počas horúcich letných dní praskajú kúpaliská “vo švíkoch”. Niet sa čomu čudovať. Schladiť sa vo vode je jednou z najodporúčanejších metód ako sa vyhnúť nežiadúcim zdravotným problémom. Využite posledné letné dni na maximum! Toto sú kúpaliská, ktoré odporúčame všetkými desiatimi. 

Výhodou regionálnych kúpalísk je prijateľná cena a primeraná dostupnosť. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých kúpalísk, ktoré vám ponúknu za rozumnú cenu aj množstvo zábavy či relaxu. 

Termálne kúpalisko Vincov les, Sládkovičovo

Termálne kúpalisko Vincov les v Sládkovičove ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s liečivou termálnou vodou. Ak zbožňujete teplú vodu, určite si vás získa tzv. kľudový bazén. Voda v ňom má totiž 38 až 39°C. Priamo pri areáli sa nachádza kemp určený pre autokaravany, karavany, stany aj štrkovisko vhodné na rybolov.

Zdroj: vincovles

Kúpalisko Zelená žaba, Trenčianske Teplice

Zelená žaba je najvyššie položené kúpalisko v strednej Európe, postavené na terase južného svahu Teplickej vrchoviny, nad mestským parkom. V lete sa tu schladíte v bazéne, ktorý bol čiastočne vytesaný do mohutnej skaly v kopci. V zime sa naopak rozohrejete v saunách pod hviezdnym nebom, obklopení borovicovým lesom.

Plážové kúpalisko, Banská Bystrica

Priestranný areál s množstvom atrakcií musí ulahodiť azda každému návštevníkovi. K dispozícii je veľké prírodné jazero, ktoré ponúka priestor na kúpanie, člnkovanie, vozenie na vodných bicyklov a v jeho strede sa nachádza wakeboardingová priama dráha s dĺžkou 400 metrov.

Ak by zábavy bolo málo, zájsť môžete do vodného zábavného parku s trampolínami, lezeckými stenami, skákadlami, množstvom prekážok a aquazorbingom. Zaujímavým lákadlom je aj asfaltový okruh na korčuľovanie na kolieskových korčuliach, ihriská na plážový volejbal, futbal, stolný tenis, minigolf, bedminton či bowling.

Deti sa zase potešia detskému zábavnému parku s autíčkami, štvorkolkami, plavidlami na batérie či detskému aquazorbingu. Samozrejmosťou je veľmi priaznivá cena. Deti pod 120 centimetrov majú vstup zdarma.

Zdroj: travelguide.sk

Biokúpalisko Krtko, Veľký Krtíš

Ide o prvé prírodné bio kúpalisko na Slovensku. Na čistenie vody sa tu nepoužívajú žiadne chemické prostriedky, vodu prečisťuje unikátny rastlinný biosystém, takže kúpanie je šetrné aj k životnému prostrediu.  Že je voda naozaj čistá, potvrdzuje aj výskyt žiab vo filtračnom bazéne, ktoré si na kvalitu vody potrpia. Toto kúpalisko zrejme nebude vyhovovať každému, no ide o zaujímavú a hlavne ekologickú variantu. 

Zdroj: mynovohrad.sme.sk

Kúpalisko v Podhájskej

Kúpalisko je unikátne svojou silne mineralizovanou vodou, ktorá je porovnateľná s vodou z Mŕtveho mora. Pochádza z geotermálneho vrtu z hĺbky 1 900 metrov. Voda teda naozaj pochádza z mora. Areál poskytuje, okrem kúpania, aj ďalšie služby ako hydromasáž, perličkový kúpeľ, saunu a vodoliečbu. Na aktívny relax je k dispozícii aj volejbalové, detské ihrisko či fitnescentrum. Nedajte sa odradiť nie príliš vábnou vôňou, jej účinky sú totiž unikátne a pre ľudský organizmus mimoriadne priaznivé. Pomáha pri astme a iných problémoch s dýchacími cestami, ochoreniach štítnej žľazy, reume, či cievnych a kožných chorobách.

Zdroj: ubytovanievpodhajskej.sk

Zdroj: soda.o2.sk  .interez.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií