fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozlúčte sa s letom: TOTO sú netradičné kúpaliská, kde sa okúpete za pár eur

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas horúcich letných dní praskajú kúpaliská “vo švíkoch”. Niet sa čomu čudovať. Schladiť sa vo vode je jednou z najodporúčanejších metód ako sa vyhnúť nežiadúcim zdravotným problémom. Využite posledné letné dni na maximum! Toto sú kúpaliská, ktoré odporúčame všetkými desiatimi. 

Výhodou regionálnych kúpalísk je prijateľná cena a primeraná dostupnosť. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých kúpalísk, ktoré vám ponúknu za rozumnú cenu aj množstvo zábavy či relaxu. 

Termálne kúpalisko Vincov les, Sládkovičovo

Termálne kúpalisko Vincov les v Sládkovičove ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s liečivou termálnou vodou. Ak zbožňujete teplú vodu, určite si vás získa tzv. kľudový bazén. Voda v ňom má totiž 38 až 39°C. Priamo pri areáli sa nachádza kemp určený pre autokaravany, karavany, stany aj štrkovisko vhodné na rybolov.

Zdroj: vincovles

Kúpalisko Zelená žaba, Trenčianske Teplice

Zelená žaba je najvyššie položené kúpalisko v strednej Európe, postavené na terase južného svahu Teplickej vrchoviny, nad mestským parkom. V lete sa tu schladíte v bazéne, ktorý bol čiastočne vytesaný do mohutnej skaly v kopci. V zime sa naopak rozohrejete v saunách pod hviezdnym nebom, obklopení borovicovým lesom.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Toto roztopí aj najväčšieho drsniaka! Pri pohľade na rozkošné pandie bábätká vám doslova poskočí srdce!

Plážové kúpalisko, Banská Bystrica

Priestranný areál s množstvom atrakcií musí ulahodiť azda každému návštevníkovi. K dispozícii je veľké prírodné jazero, ktoré ponúka priestor na kúpanie, člnkovanie, vozenie na vodných bicyklov a v jeho strede sa nachádza wakeboardingová priama dráha s dĺžkou 400 metrov.

Ak by zábavy bolo málo, zájsť môžete do vodného zábavného parku s trampolínami, lezeckými stenami, skákadlami, množstvom prekážok a aquazorbingom. Zaujímavým lákadlom je aj asfaltový okruh na korčuľovanie na kolieskových korčuliach, ihriská na plážový volejbal, futbal, stolný tenis, minigolf, bedminton či bowling.

Deti sa zase potešia detskému zábavnému parku s autíčkami, štvorkolkami, plavidlami na batérie či detskému aquazorbingu. Samozrejmosťou je veľmi priaznivá cena. Deti pod 120 centimetrov majú vstup zdarma.

Zdroj: travelguide.sk

Biokúpalisko Krtko, Veľký Krtíš

Ide o prvé prírodné bio kúpalisko na Slovensku. Na čistenie vody sa tu nepoužívajú žiadne chemické prostriedky, vodu prečisťuje unikátny rastlinný biosystém, takže kúpanie je šetrné aj k životnému prostrediu.  Že je voda naozaj čistá, potvrdzuje aj výskyt žiab vo filtračnom bazéne, ktoré si na kvalitu vody potrpia. Toto kúpalisko zrejme nebude vyhovovať každému, no ide o zaujímavú a hlavne ekologickú variantu. 

Prečítajte si tiež:
Pieseň od Kandráčovcov "Go Zuzu" je hymnou pre Veroniku Zuzulovú pri príležitosti Svetového pohára žien. Vypočujte si ju!
Zdroj: mynovohrad.sme.sk

Kúpalisko v Podhájskej

Kúpalisko je unikátne svojou silne mineralizovanou vodou, ktorá je porovnateľná s vodou z Mŕtveho mora. Pochádza z geotermálneho vrtu z hĺbky 1 900 metrov. Voda teda naozaj pochádza z mora. Areál poskytuje, okrem kúpania, aj ďalšie služby ako hydromasáž, perličkový kúpeľ, saunu a vodoliečbu. Na aktívny relax je k dispozícii aj volejbalové, detské ihrisko či fitnescentrum. Nedajte sa odradiť nie príliš vábnou vôňou, jej účinky sú totiž unikátne a pre ľudský organizmus mimoriadne priaznivé. Pomáha pri astme a iných problémoch s dýchacími cestami, ochoreniach štítnej žľazy, reume, či cievnych a kožných chorobách.

Zdroj: ubytovanievpodhajskej.sk

Zdroj: soda.o2.sk  .interez.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií