fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozmýšľate nad plastikou pŕs? Týchto 10 vecí by ste mali vedieť pred samotnou operáciou

Máte tip? napíšte nám mailom

Každá žena túži byť pekná a príťažlivá. Chce sa páčiť mužom, chce vzbudzovať záujem, jednoducho, chce sa cítiť žensky. Niekedy jej však menšie chybičky krásy spôsobujú komplexy menej cennosti či dokonca vrásky na čele. Avšak, nemusia! V súčasnosti sa už dá takmer každá nedokonalosť upraviť či dokonca odstrániť. Výnimkou nie sú ani prsia.

Túžite po zväčšení vašich pŕs či azda po ich redukcií? Uvažujete nad plastickou operáciou prsníkov, ktorá vám zaručí lepší pocit zo seba? Ak áno, tak týchto 10 vecí by ste mali vedieť!

1. Plastická operácia prsníkov nie je lacná záležitosť.
Podľa Americkej spoločnosti plastických chirurgov bola cena za operáciu pŕs v roku 2013 vo výške 3 678 dolárov, čo je v prepočte takmer 3 300 eur. Dôležité však je, že táto cena zahŕňala iba samotnú operáciu a nie náklady na materiály, zariadenia a anestéziu pri operácií. Tieto náklady sa však môžu líšiť v závislosti od lekára, pacienta i samotného regiónu.

2. Je veľká pravdepodobnosť, že prvou plastikou pŕs to neskončí.
Ak uvažuje nad zväčšením pŕs, tak sa zmierte s tým, že to zrejme vašou prvou operáciou neskončí. Implantát sa po rokoch totiž mení, preskakuje a nevydrží večne, a tak je možné, že si po nejakom čase budete musieť opäť ľahnúť pod nože.

Prečítajte si tiež:
10-minútovka, ktorá zlepší naše psychické zdravie. Skúste ju realizovať každý deň

3. Operácia si vyžiada až 7 dni na regeneráciu.
Ako každá operácia, aj plastika pŕs či už ide o zväčšenie alebo redukciu pŕs si vyžiada niekoľko dní voľna, aby sa telo zregenerovalo. Predsa len ide o zásah do tela, a tak počítajte, že týždeň odpočinku bude určite potrebný a v niektorých prípadoch možno aj viac.

4. Zmena veľkosti z A na E nie je možná naraz.
Keď sa rozhodnete ísť na plastiku pŕs, buďte pripravené na to, že chirurg vám odporučí zmenu veľkosti o jedno číslo a až neskôr budete veľkosť implantátu zväčšovať. Je to preto, lebo vaše telo i pleť potrebujú čas na to, aby sa prispôsobili týmto chirurgickým úpravám.

5. Nemusíte byť vhodnou kandidátkou na plastiku pŕs.
Ani plastika pŕs podobne ako darcovstvo krvi nemusí byť umožnené všetkým kandidátom. Vaše zdravotné problémy, obezita, fajčenie a výskyt rakoviny pŕs v rodine sú dôležité faktory, ktoré vás môžu vylúčiť ako kandidátku, preto určite rátajte s podstúpením zdravotnej prehliadky pred samotnou operáciou.

Článok pokračuje na ďalšej strane

6. Môžete stratiť citlivosť vo vašich bradavkách.
Jednou z negatívnych vecí, ktorá sa môže stať pri plastike pŕs, je aj strata citlivosti v bradavkách. Tá môže byť spôsobená mnohými faktormi a záleží od samotného typu zákroku či prsníka. Takže sa nemusíte hneď báť.

Prečítajte si tiež:
Chcete byť krásna ako Meghan Markle? Tu sú jej tajomstvá krásy

7. Prsia s implantátmi sú iné ako prírodné, čo cítiť pri dotyku.
Aj napriek tomu, že chirurgické zväčšenie pŕs si u niektorých žien voľným okom nevšimnete, prezradiť ich môže až dotyk a to aj napriek tomu, že sú silikónové prsia podobné tým prírodným. V konečnom dôsledku však nie sú úplne ako prírodné prsia.

8. Implantáty môžu obmedziť cvičenie.
Myslite na to, že po plastike pŕs si budete musieť dať oddych od fyzicky náročného cvičenia. Táto doba odpočinku môže byť u každej ženy rôzna, predpokladajte však 3 mesačný oddych.

9. Plastická operácia môže ovplyvniť vašu schopnosť dojčiť.
Je dobré rozhodnúť sa pred samotnou operáciou, či v budúcnosti chcete dojčiť alebo nie. Táto schopnosť môže byť ovplyvnená samotným rezom pri zväčšení i redukcií pŕs, a tak si túto dôležitú otázku zodpovedajte ešte pred samotným zákrokom.

10. Aj v prípade redukcií pŕs sa môže stať, že prsia dorastú.
Myslite na to, že aj po redukcií môžu vaše prsia dorásť v prípade, že si nebudete dávať pozor na svoje kilečká. Avšak, ak si dávate na svoju postavu pozor a vaša redukcia bola vykonaná po tehotenstve, nárast pŕs je ojedinelý jav.

Zdroj: www.cosmopolitan.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií