fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozprávaš sa sama so sebou? Možno to nie je až také zlé

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj ty  sa občas prichytíš pri tom, že sa rozprávaš sama so sebou  – občas dokonca doslova? Napríklad sa postavíš pred zrkadlo a povzbudzuješ samú seba? Nehanbi sa to priznať. V skutočnosti by si to mala robiť oveľa častejšie!

Vedci z Michiganskej univerzity zistili, že rozhovor človeka so sebou v tretej osobe môže mať veľmi priaznivý vplyv na psychické zdravie a pomôže nám aj pri nízkom sebavedomí. Prirovnávajú to k rozhovoru s priateľom.

Rozprávanie ľudí so sebou môže viesť k tomu, že sa začneš viac zamýšľať aj nad tým, ako vnímaš iných. A to zase povedie k tomu, že sa možno lepšie naučíš vnímať svoje vlastné emócie. Vedci použili experiment, pri ktorom sa ľudia pozerali na rôzne obrazy z pohľadu prvej aj tretej osoby. Výsledky ukazujú, že v prípade tretej osoby je nižšia miera negatívnych emócií ako pri prvej osobe.

Navyše vedci poukazujú aj na to, že hovoriť k sebe ako k tretej osobe si nevyžaduje žiadne ďalšie schopnosti, preto to vôbec nie je jednoduché a ak si to doteraz neskúšala, je najvyšší čas.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Trojičky očakávajú príchod svojho otecka. Takto rozkošne naňho reagujú

Ak sa sama so sebou rozprávaš, bojíš sa však kritiky okolia, nemala by si. Nie je to totiž nič, za čo by si sa mala hanbiť. Je to činnosť, ktorá vedie k väčšej kontrole nad vlastnými emóciami. A udržať svoje emócie na uzde predsa nie je nič zlé.

Zdroj: elitedaily.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií