fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozprávkový jackpot vyhrala v Británii Slovenka! Z tej sumy odpadnete

Máte tip? napíšte nám mailom

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí občas skúsia šťastie v nejakej lotérii. Na Slovensku ich máme hneď niekoľko. Slovenke Lenke sa v Británii podarilo vyhrať rozprávkový jackpot a jej život sa tak navždy zmení.

Rozprávkový jackpot pre predavačku a stavbára

Šťastie sa na nich naozaj usmialo! Rozprávkový jackpot v hodnote 105 miliónov libier vyhral manželský pár Steve a Lenka Thompson, ktorá je pôvodom zo Slovenska. Kým Steve sa živí ako stavbár, Lenka pracuje ako predavačka v miestnom obchode. Výherca stávkuje už 25 rokov, ale až teraz sa mu podarilo vyhrať neskutočnú sumu. Ako sám povedal, keď sa dozvedel o výhre, začal sa triasť a myslel si, že má určite infarkt. Niet sa však čomu čudovať. Takáto správa by zaskočila nejedného z nás a s najväčšou pravdepodobnosťou by sme reagovali veľmi podobne.

Napriek bohatstvu ostávajú nohami na zemi

Ak by ste čakali, že rozprávkový jackpot ich úplne pohltí, ste na omyle. Ako manželia povedali, svoje deti chcú viesť aj naďalej k tomu, aby si hodnotu peňazí vážili. Ak niečo budú chcieť, budú si na to musieť zarobiť samy. Prvoradým cieľom je teraz kúpa domu, aby malo každé z ich troch detí vlastnú izbu. Steve nehodlá hneď odísť z práce. Svojim zákazníkom prisľúbil, že svoju prácu dokončí do Vianoc tak, ako sľúbil. Navyše si ani nevie predstaviť, že by len tak sedel a nič nerobil. Takýto prístup je určite vzorom aj pre deti, ktoré zrazu patria do jednej z tých najbohatších rodín v Británii.

Prečítajte si tiež:
Žena zažila najhorší let v živote. Posádka lietadla jej nedovolila ísť na toaletu, a tak strávila 13-hodinový let v pomočených šatách

Manželka neverila vlastným ušiam

Slovenka Lenka si najprv myslela, že vyhrali 122-tisíc eur. Šok prišiel, keď zistila, že rozprávkový jackpot je mnohonásobne vyšší! Rodina bola zvyknutá na šetrenie, aby mohli ísť na dovolenku na Slovensko alebo si zaobstarať všetko to, čo potrebujú. Vďaka týmto peniazom sa ale všetko zmení. Keď sa opýtali svojich detí, čo by si priali, odpovede ich možno rozosmiali. Ich 10-ročný syn požiadal o Teslu a osemročná dcéra chce zasa ružový iPhone. Časť peňazí z výhry poputuje aj miestnej komunite. Manželia sa stali majetnejšími ako futbalista Gareth Bale, herečka Emma Watson alebo gitarista The Rolling Stones Ronnie Wood.

Rozprávkový jackpot vyhrala Slovenka! Viac ako 120 miliónov eur jej zmení život
independent.co.uk

Prečítajte si tiež:

Slovensko získalo obrovské bohatstvo: Odkiaľ pochádzajú predmety nevyčísliteľnej hodnoty?

Zdroj:cas.sk  sme.sk  forbes.sk  plus7dni.sk  tvnoviny.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií