Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rumunsko bude mať pri hranici s Ukrajinou protidronový systém, posilnilo aj protivzdušnú obranu

Ukrajinské dunajské prístavy sú pravidelnými terčmi ruských útokov a na rumunskom území už niekoľkokrát našli trosky dronov.

20.10.2023 (SITA.sk) – Rumunsko nainštaluje pri hranici s Ukrajinou protidronový systém. Tvrdí to rumunské médium Digi24 s odvolaním sa na vládne zdroje.

Systém podľa nich poskytne nemenovaný partnerský štát so súhlasom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), informuje portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Protidronový systém je najnovšie z radu nových bezpečnostných opatrení, ktoré Rumunsko zaviedlo na ochranu svojho obyvateľstva žijúceho v blízkosti rieky Dunaj, ktorá tvorí súčasť hranice krajiny s Ukrajinou.

Ukrajinské dunajské prístavy sú pravidelnými terčmi ruských útokov a na rumunskom území už niekoľkokrát našli trosky dronov.

Vláda v Bukurešti dala v reakcii na ne vybudovať protiletecké kryty vo vysoko rizikových oblastiach a nariadila posilniť protivzdušnú obranu v blízkosti hraníc.

Viac k témam: Drony, protidronový systém, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rumunsko bude mať pri hranici s Ukrajinou protidronový systém, posilnilo aj protivzdušnú obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií