fbpx
Adidas x Parley RUN FOR THE OCEANS: Už v stredu 20. júna

Adidas x Parley RUN FOR THE OCEANS: Už v stredu 20. júna

V stredu 20. júna vybehnú z bratislavskej Magio pláže všetci tí, ktorým plastový odpad nie je ľahostajný.

Bratislava sa týmto behom zapojí do celosvetovej bežeckej iniciatívy proti znečisťovaniu oceánov ‘Run for the Oceans.” Adidas v spolupráci s organizáciou Parley for the Oceans využíva silu športu a upozorňuje na hrozbu znečisťovania oceánov plastovým odpadom.

Aj ty sa môžeš priamo podieľať svojím behom a prispieť do celosvetovej iniciatívy na záchranu našej planéty. Vybehni spolu s bežeckou komunitou Adidas Runners v stredu 20. júna o 18:00 h z Adidas zóny na bratislavskej Magio pláži na 4-kilometrový beh okolo Dunaja. 

Zúčastniť sa môže úplne každý. Podmienkou je bežať s aplikáciou Runtastic, ktorá ti bude počítať odbehnuté kilometre.

DRESS CODE: biela a modrá

Okrem toho môžeš behom zastaviť znečisťovanie oceánov kedykoľvek medzi 8. júnom a 8. júlom. Prihlás sa do aplikácie Runtastic, pripoj sa ku skupine ADIDAS X PARLEY RUN FOR THE OCEANS a každý tvoj kilometer znamená 1$ pre Parley Ocean Plastic Program.

Čo je vlastne Parley?

Na adidas.sk/parley sa o nich môžeme dočítať:

“Parley je platforma, kde sa stretávajú novátori, myslitelia a vodcovia, aby šírili povedomie o kráse a krehkosti našich oceánov a spolupracovali na projektoch, ktoré zastavia ich deštrukciu. Adidas, ako zakladajúci člen, podporuje v jej misii organizáciu Parley. Riešime problémy spoluprácou a kreativitou.”

Peniaze získané z podujatia Run for the Oceans sa použijú na spustenie iniciatívy Parley Ocean School v Maldivách. Parley Ocean School je environmentálny vzdelávací program, ktorý sa zameriava na osvetu detí a vychovanie budúcej generácie tzv. Ocean Guardians (strážcov oceána) prostredníctvom podmanivých zážitkov priamo v oceánoch.

Zdroje: adidas.sk/parley, udalosť na Facebooku, parley.tv

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Študent z Nemecka vytvoril reklamu pre Adidas, ktorá teraz letí internetom. Takto vyzerá skutočne dobrá reklama
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.