fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Škandalózne obvinenie: Rus žaluje Apple za to, že sa kvôli ich aplikácii stal homosexuálom

Máte tip? napíšte nám mailom

Rus požaduje od spoločnosti Apple náhradu škody vo výške viac ako 14 000 € po tom, čo tvrdil, že ho americký technický gigant priviedol k homosexualite. Informovala o tom rozhlasová stanica Govorit Moskva.

Žalobca, D. Razumilov, tvrdí, že sa homosexuálom stal toto leto po tom, čo dostal 69 GayCoinov v aplikácii na platbu kryptomenami. Túto aplikáciu si muž stiahol do svojho Apple zariadenia. V reklame na aplikáciu GayCoin mal byť totiž slogan „nesúďte bez toho, aby ste  to neskúsili“. 

Apple ma zmanipuloval

Rus si tieto slová zobral naozaj k srdcu. „Skutočne sa nedá súdiť niečo bez toho, aby som to vyskúšal. Rozhodol som sa teda vzťah s osobou rovnakého pohlavia vyskúšať, “ napísal Razumilov v sťažnosti. „Po dvoch mesiacoch musím konštatovať, že som sa skutočne zaplietol s osobou rovnakého pohlavia a už sa neviem z tejto situácie dostať von,” pokračuje jeho sťažnosť. „Mám stabilného priateľa a neviem, ako to vysvetliť svojim rodičom. Po prijatí vyššie uvedenej správy sa môj život zmenil k horšiemu a už nikdy nebudem normálny,“ dodal.

Prečítajte si tiež:
Je ti príliš teplo? Môžeš sa schladiť v meste, kde práve teraz stavajú snehuliakov

Razumilov teda obvinil Apple z manipulatívneho tlačenia k homosexualite, čo mu podľa jeho slov spôsobilo morálne utrpenie a poškodenie duševného zdravia. Ako odškodné teraz požaduje 1 milión rubľov, čo činí približne 14 000 €. Moskovský okresný súd túto žalobu skutočne zaregistroval a podľa databázy súdov Razumilovovu súdnu žalobu naplánoval na 17. októbra.

Zdroj: macobserver.com

Rusko je voči homosexuálom neutrálne

Ešte stále existuje až 71 krajín, kde je homosexualita zakázaná. V deviatich z nich by ste za vzťah s rovnakým pohlavím mohli byť dokonca popravení. Rusko sa k celej veci stavia svojsky. Kým homosexualita je v krajine legálna, neexistujú žiadne zákony na ochranu párov rovnakého pohlavia pred diskrimináciou. Okrem toho, „propaganda a propagácia homosexuality (netradičné sexuálne vzťahy)“  je stále zakázaná. Homosexualita bola síce oficiálne odstránená z ruského zoznamu duševných chorôb už v roku 1999, no v krajine je stále cítiť odpor voči LGBT komunite.

Zdroj: themoscowtimes.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií