fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi bombardovali Chersonskú oblasť, traja civilisti zahynuli a ďalší sú zranení

Ruský úder zasiahol dedinu Burgunka a zničil domy, elektrické vedenie, vodovodné siete a zubnú ambulanciu. 

Máte tip? napíšte nám mailom

20.2.2023 (SITA.sk) – Traja členovia jednej rodiny zomreli a ďalší piati civilisti v pondelok skoro ráno utrpeli zranenia pri ruskom bombardovaní Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Podľa ukrajinského ministerstva vnútra ruský úder zasiahol dedinu Burgunka a zničil domy, elektrické vedenie, vodovodné siete a zubnú ambulanciu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Medzi zranenými civilistami sú tri deti vo veku osem, desať a trinásť rokov. „Na miesto udalosti prišli policajti, zaznamenali fakty o ozbrojenej agresii ruskej armády, zozbierali fyzické dôkazy,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo vnútra. Informuje o tom portál news.sky.com.

Chersonská oblasť je bojiskom od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Moskva v septembri tvrdila, že prevzala kontrolu nad väčšinou územia oblasti, ale len o dva mesiace neskôr prikázala svojim jednotkám ústup.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cherson, Ostreľovanie, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusi bombardovali Chersonskú oblasť, traja civilisti zahynuli a ďalší sú zranení © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií