Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi budú len s ťažkosťami presúvať posily do Chersonskej oblasti, v ktorej prebiehajú ukrajinské operácie

Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

10.11.2023 (SITA.sk) – Ruské vojenské velenie pravdepodobne bude len s ťažkosťami presúvať bojovo efektívne posily, aby reagovalo na prebiehajúce ukrajinské operácie vo východnej časti Chersonskej oblasti a zároveň realizovalo obranné operácie v iných oblastiach. Uviedol to vo svojej najnovšej správe americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ruských vojenských blogerov ukrajinské sily získali nové pozície v dedine Krynky 30 kilometrov severovýchodne od mesta Cherson a podnikli útoky na ruské pozície južne a juhozápadne od tejto obce.

Ukrajinské sily podľa ruských zdrojov zaútočili aj pri obciach Pojme 12 kilometrov východne od Chersonu, Piščanivka 13 kilometrov východne od Chersonu a Pidstepne 17 kilometrov východne od Chersonu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské sily, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusi budú len s ťažkosťami presúvať posily do Chersonskej oblasti, v ktorej prebiehajú ukrajinské operácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií