Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi chceli pri Kyjeve strelou Kinžal zničiť systém Patriot, ale Patriot zničil strelu

Americkí predstavitelia sa domnievajú, že Rusi zachytili signály emitované systémom Patriot a na systém zaútočili hypersonickou strelou Kinžal.

13.5.2023 (SITA.sk) – Rusko sa minulý týždeň snažilo zničiť americký systém protivzdušnej obrany Patriot hypersonickou raketou. Útok však zlyhal a naopak ukrajinská armáda zostrelila ruskú raketu systémom Patriot. Pre televíziu CNN to uviedli dvaja americkí predstavitelia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinskí vojaci podľa nich na ruskú raketu vypálili zo systému Patriot niekoľko striel z rôznych uhlov, čím preukázali, že sa ho rýchlo naučili používať. Americkí predstavitelia sa domnievajú, že Rusi zachytili signály emitované systémom Patriot a na systém zaútočili hypersonickou strelou Kinžal.

Patriot má silný radar, aby na veľkú vzdialenosť zachytil prichádzajúce rakety. Avšak signály emitované radarom umožňujú nepriateľovi zistiť lokalitu umiestnenia batérie Patriot. Existujú spôsoby, ako signály z radaru v určitom rozsahu zamaskovať, ale ruskej armáde sa evidentne podarilo Patriot pri Kyjive zhruba lokalizovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, Raketa typu Kinžal, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi chceli pri Kyjeve strelou Kinžal zničiť systém Patriot, ale Patriot zničil strelu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií