fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi ju nechceli, Slováci ju milujú. Prečo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Mnohí zistili, čo je biatlon až potom, ako prišla Anastasia Kuzminová. Jej srdečný úsmev a pokora si získali milióny fanúšikov po celom svete a my jej len môžeme ďakovať za to, ako hrdo reprezentovala naše maličké Slovensko.

Anastasia Kuzminová priniesla zápal pre šport

Jej príbeh by pokojne mohol byť aj sfilmovaný. Kým v Rusku, jej rodnej zemi, ju nepodporili, u nás našla lepšie zázemie. Anastasia Kuzminová začala s biatlonom v pätnástich. Dosahovala výborné výsledky a predpovedali jej úžasnú budúcnosť. Keď otehotnela so svojím budúcim manželom, na dieťatko sa veľmi tešila. Žiaľ, tamojší tréneri a funkcionári nechceli vyhovieť jej materským potrebám. Čakali, že po troch mesiacoch od pôrodu sa naplno vrhne na trénovanie. Po sporoch s ruským zväzom ju nakoniec vyradili z reprezentácie a tak premýšľala, v ktorom štáte by mohla pôsobiť. Jej manžel mal slovenské občianstvo, a tak v slovenskom tíme debutovala v roku 2008.

Mnohí zistili, čo je biatlon, až keď prišla Nasťa

Jej srdečný úsmev a pokora si získali milióny fanúšikov po celom svete. Keď sa v televízii začínal biatlon, ľudia si sadali k obrazovkám a nadšene sledovali Nastin excelentný výkon. Anastasia Kuzminová dokázala niečo, čo sa len tak hocikomu nepodarí – podnietila v ľuďoch záujem o tento zimný šport. Nie vždy sa jej darilo, nie vždy trafila, ale pre dokonalú formu vždy dobehla a mohla byť na seba hrdá. Ukázala, že ani za zlých okolností sa netreba vzdávať a treba ísť vytrvalo za svojím cieľom. Zbierka jej ocenení je naozaj úctyhodná. Na olympijských hrách získala šesť medailí  – tri zlaté a tri strieborné.  Na majstrovstvách sveta získala všetky tri kovy a vo Svetovom pohári tri malé glóbusy. Chýbal jej iba veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári.

Prečítajte si tiež:
Mladé dievča zažilo šikanu na škole. Neprajníkovi, ktorý jej vtisol do vlasov sekundové lepidlo, to nakoniec spočítala

https://www.instagram.com/p/Bu2DXf0nyS-/

Mama na plný úväzok

Anastasia Kuzminová je hrdou maminou dvoch krásnych detí. Po ukončení kariéry sa veľmi teší na to, že sa so synom aj dcérkou uvidí častejšie. Ako sama povedala, ani jej telo už nevládze toľko ako kedysi, ale šport miluje, takže venovať sa mu bude aj naďalej. A aké má plány do budúcnosti? Okrem Slovenského olympijského a športového výboru spolupracuje aj s materským klubom AŠK Dukla Banská Bystrica. Chce propagovať zdravý životný štýl a motivovať ľudí k tomu, aby športovali s radosťou a úsmevom na tvári.

https://www.instagram.com/p/B29XJdkHtLK/

Prečítajte si tiež:

Anastasia Kuzminová ukončila kariéru: Aké sú jej ďalšie plány?

Zdroje: sport.sme.sk  sport.pravda.sk  dennikn.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií